5. septembra 2019

Máte chuť si urobiť z raňajok príjemný zážitok, ktorý sa potom premietne do celého dňa? Tu je niekoľko odporúčaní od trojice majiteliek pekárne Fertucha, v ktorých bratislavských podnikoch by sa vám to mohlo podariť.

Sestry Barbora a Petra Bilčíkové a Lucia Čierna pred piatimi rokmi vymysleli Fertuchu – bratislavskú rodinnú pekáreň určenú pre ľudí, ktorí vedia oceniť dobrý koláč a zaujímajú sa, z čoho je pripravený. Rady ochutnávajú a spoznávajú, čo pripravujú aj v iných prevádzkach, a pre Forbes vybrali, kde sa podľa nich oplatí zájsť na raňajky.

Na tieto raňajky by ste si mali v Bratislave zájsť, radia majiteľky pekárne Fertucha. Zľava Lucia Čierna a sestry Barbora a Petra Bilčíkové, majiteľky pekárne Fertucha. Foto: Miro Nôta

Dali by ste si francúzske toasty, banánový chlieb či radšej ovsenú kašu?

Nech sa páči, tu je ich 6 tipov na chutné raňajky v Bratislave:

Pán Králiček Priestor

Začínali ako pojazdná kaviareň, sústreďovali sa na svet kávy a dnes majú aj kamennú prevádzku blízko rozostavanej bratislavskej autobusovej stanice. Nájdete tam bohatý výber skvelých raňajok, ktorý je poskladaný z produktov z domácich pekární alebo cukrární. Náš tip: slaný koláč quiche či chlieb s domácou nátierkou. V pondelok až piatok majú otvorené od 7:00 hod., cez víkendy od 9:00 hod.

Reklama

Slovák vybudoval úspešný podnik v Mexiku.
Vraví, že ich raňajky sú v Tulume najobľúbenejšie

Sväg to go

Maličký espresso bar v centre Bratislavy. Zamerali sa na kávu, ktorá je podľa nás fantastická a môžete si ju vziať aj so sebou. Kaviareň predstavuje ideálnu zastávku na ceste do práce. Zastavíte sa, zoberiete si obľúbenú kávu, pridáte k nej čerstvé pečivo či niečo pod zub. My odporúčame banánový chlieb alebo bezlepkový gaštanový koláč. Cez týždeň otvárajú o 7:00 hod., počas víkendov majú zatvorené.

Mondieu

Bistro v mestskom štýle, ktoré má hneď niekoľko prevádzok aj v centre Bratislavy, dokonca aj na jednej ulici. Rastúci slovenský koncept s francúzskym názvom je ideálne miesto napríklad na víkendový brunch. Dobrá káva, čerstvé koláče, zdravé jedlo – a aj výborné sedenie na pešej zóne v Starom Meste. Náš tip z ich menu sú francúzske toasty. Cez týždeň otvárajú o 8:00, cez víkend sa otváracie hodiny líšia v závislosti od konkrétnej prevádzky.

Kava.Bar

Neďaleko pod Bratislavským hradom sa nachádza útulná kaviareň so špeciálnou atmosférou. Z našej skúsenosti je tam zakaždým príjemná obsluha, zakaždým sa tam príjemne sedí a trebárs len tak pozoruje okolie. A mimochodom, kávu podávajú v starých porcelánových šálkach a aj koláče chutia, akoby ich napiekla stará mama. Od pondelka do soboty majú otvorené od 7:30 hod., v nedeľu od 9:00 hod.

Žufaňa

Podnik nájdete na bratislavskom Dulovom námestí a myslíme si, že najväčším ťahákom príjemného bistra sú ich kaše. Každý deň pripravujú inú, pričom všetky zakaždým obsahujú kvalitné zrno a zdravé tuky vo forme orechov, semien či olejov. Ponúkajú aj praženice na niekoľko spôsobov, dolky na sladko, výborný domáci chlieb či bábovku. Za nás je to aj tip na pokojné víkendové raňajky s knihou v ruke. Cez týždeň otvárajú o 7:00 hod., cez víkend o hodinu neskôr.

Fach

Bistro na Ventúrskej ulici v centre Bratislavy ponúka podľa nás mnoho „vychytávok“. Nájdete tam napríklad rôzne variácie na sendviče a iné dobroty, ale skvostný je ich čerstvý kváskový chlieb s najlepším maslom v meste. Úžasne „vyšľachtené“, s kryštálikmi soli a s neskutočnou posýpkou. Každý deň v týždni majú otvorené od 8:30 hod.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk