6. augusta 2019

Nič vám nespríjemní dovolenku viac, než rezort s očarujúcim bazénom. Nech už hľadáte osvieženie a útek pred intenzívnym letným slnkom, pokojné miesto na leňošenie alebo večernú konverzáciu, to všetko môžete nájsť práve pri hotelovom bazéne. 

Na to, aby sa niektoré luxusné hotely a rezorty odlíšili od konkurencie, prišli so zaujímavými nápadmi. Od Bali po Bermudy, tieto hotelové bazény sú také úchvatné a lákavé, že sa už kvôli nim oplatí vybrať na dovolenku:

Marina Bay Sands, Singapur

Najväčší strešný nekonečný bazén na svete sa rozprestiera na 57. poschodí futuristického hotela v Singapure. Preslávila ho i záverečná scéna vo filme Crazy Rich Asians (Šialene bohatí aziati, pozn.red.).

8 rád slovenského travel blogera: Ako sa pripraviť na dobrodružnú dovolenku na vlastnú päsť

Ak dokážu návštevníci zvládnuť závratnú výšku, tak ich takmer 152 metrov dlhý vonkajší bazén odmení úchvatnými výhľadmi na mesto. A to najmä pri západe slnka.

V strešnom bazéne sa môžu okúpať návštevníci Singapuru. Foto: Forbes.com/Marina Bay Sands

Ladera Resort, Svätá Lucia

Tento štvorhviezdičkový hotel sa nachádza 304 metrov nad Karibským morom neďaleko sopečných vrchov Pitons. Tie sú tak blízko, že návštevníci majú pocit, že ich môžu mať takmer nadosah priamo zo súkromného bazéna, ktorý je štandardným vybavením každej ubytovacej jednotky. Pri niektorých z nich sa dokonca nachádzajú i takéto hojdačky.

Hojdačka pri bazéne? V Ladera Resort to nie je žiadny problém. Foto: Forbes.com/Ladera Resort

Montage Laguna Beach, Kalifornia

Masívny mozaikový bazén je ústredným bodom päťhviezdičkového hotela v južnej Kalifornii. Jeho zvláštnosťou sú veselé dlaždice v tvare slnka a jeho lúčov. Okolo bazéna sú vysadené veľké palmy a neďaleko je i Tichý oceán.

Bazén s výhľadom na Tichý oceán nájdu návštevníci v Kalifornii. Foto: Forbes.com/Motage Hotels and Resorts

Mulia a Mulia Villas, Bali

Oasis je tým najdlhším nekonečným prímorským bazénom na Bali. A tiež jedným z tých najvýraznejších. Lemujú ho totiž obrovské sochy žien, ktoré zobrazujú spôsob, akým tamojšie obyvateľky nosia na hlavách rôzne veci, čo je tradícia, ktorá siaha tisíce rokov dozadu.

Kam zobrať deti na exotickú dovolenku? 6 top destinácií od rodiny travel blogerov

Pri tomto bazéne sa odfotili napríklad aj celebrity ako Lupita Nyong’o či Shay Mitchell.

Tento bazén na Bali je nezvyčajný vďaka sochám. Foto: Forbes.com/Mulia Bali

Amangiri, Utah

Bazén tohto štvorhviezdičkového hotela pôsobí uprostred púšte ako skutočný zázrak. Vybudovali ho okolo obrovskej 165 miliónov starej skaly. Vďaka tomu zapadá do okolitej pieskovcovej krajiny.

Fatamorgána? Nie. Tento bazén stojí v púšti. Foto: Forbes.com/Amangiri

Grand Hotel Tremezzo, Comské jazero

Bazén priamo v talianskom Comskom jazere patrí k hotelu, ktorý vlastní tamojšia rodina od roku 1910. Návštevníci sa tam môžu ponoriť do azúrových vôd, užiť si výhľad na jazero alebo malebné pohorie Grigna.

Bazén v jazere? Pre Talianov žiadny problém. Foto: Forbes.com/Grand Hotel Tremezzo

Hotel Unique, São Paulo

Voda v tomto bazéne na prvý pohľad pôsobí, ako keby mala karmínovú farbu. Je to však len ilúzia červenej mozaiky. Počas dňa je toto miesto pokojným útočiskom hotelových hostí, no v noci sa mení na párty priestor s dídžejom, nápojmi a jedlom, ktorý je otvorený aj pre verejnosť. Hudbu tam počuť dokonca i pod vodou.

Nie, voda v tomto bazéne nie je karmínová. Ide len o ilúziu. Foto: Forbes.com/Hotel Unique

Rosewood, Bermudské ostrovy

Tento štvorhviezdičkový rezort ponúka návštevníkom niekoľko možností. Nekonečný bazén Horizon v The Bermuda Beach Club pôsobí, ako keby klesal až priamo do oceánskych vôd.

Kde začína a končí tento nekonečný bazén? Foto: Forbes.com/Rosewood Hotels and Resorts LLC

Park Hyatt, Svätý Krištof a Nevis

Tento nekonečný bazén vyzerá ako prírodná vodná plocha. Návštevníci by mali zbystriť pozornosť najmä večer, keď sa mihotavé hviezdy odrážajú od hladiny vody. V tomto rezorte sa nachádza i bazén Rampart, prístupný len pre dospelých. Ten zase vzhľadom a kamennými oblúkmi pripomína neďalekú pevnosť Brimstone Hill.

Rampart pool. Foto: Forbes.com/Hyatt Corporation

Four Seasons, Hualālai

Všetkých sedem bazénov, ktoré sa nachádzajú v tomto päťhviezdičkovom rezorte, vyzerá lákavo. King’s Pond je však iba jeden. A čím je tento bazén výnimočný? Je vytesaný do lávovej skaly a svoj domov v ňom našlo až štyritisíc tropických rýb. Návštevníci si na mieste môžu požičať vybavenie na šnorchlovanie, ktoré im umožní vyraziť na podvodné dobrodružstvo.

Bazén vytesaný priamo do lávovej skaly sa nachádza na Havaji. Foto: Forbes.com/Four Seasons Hotels Limited

Athenee Hotel, Bangkok

Táto oáza v pulzujúcom Bangkoku sa nachádza na štvrtom poschodí hotela, ktorý stojí na mieste bývalého paláca. Bazén v lagúnovom štýle obklopujú tamojšie druhy stromov a rastlín a klasické sochy. Okolité mrakodrapy však návštevníkom vždy pripomínajú, že táto oáza sa nachádza priamo v centre mesta.

Bazén uprostred veľkomesta. Foto: Forbes.com/Athenee Hotel Bangkok

Autorkou tohto článku je Jennifer Kester. Text vyšiel na stránke Forbes.com ako súčasť účtu Forbes Travel Guide

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk