19. októbra 2020

Americký farmaceutický gigant už začal pracovať na výrobe státisícov vakcín, ich schválenie v USA očakáva v priebehu novembra. Tvrdí to Mail on Sunday.

Fakty

Vakcíny sa vyrábajú v továrni Pfizeru v belgickom Puurse. Mail on Sunday urobil rozhovor so šéfom Pfizeru v Spojenom kráľovstve Benom Osbornom a priniesol video, na ktorom sa objavili zábery z výroby. Nebolo však jasné, či klip ukazuje výrobu vakcíny proti Covid-19.

Firma tvrdí, že v tomto roku poskytne k dispozícii 100 miliónov kusov vakcín, teda, ak bude vakcína schválená. V roku 2021 má v pláne vyrobiť 1,3 miliardy dávok.

Každý pacient bude musieť dostať dve dávky, tvrdí Mail on Sunday.

Vakcíny sa budú vyrábať do skladových zásob, a až keď dostanú povolenie, mali by dostať zelenú na expedíciu, tvrdí britský denník.

Reklama

Do normálu sa nevrátime, kým nebude k dispozícii účinná vakcína,
tvrdí Bill Gates

Kontext

Pfizer patrí medzi popredných hráčov v globálnej súťaži o vývoj bezpečnej a efektívnej vakcíny proti Covid-19. Vyvíja ju s nemeckým BioNTechom.

Minulý týždeň objasnil CEO Pfizeru Albert Bourla aktuálne odhady dátumu povolenia na núdzové používanie, a nepriamo tak kritizoval predvolebný sľub prezidenta Donalda Trumpa. Ten totiž tvrdí, že vakcína bude k dispozícii už pred voľbami v USA, ktoré sa konajú 3. novembra.

Podľa Pfizeru by to mohlo byť najskôr v treťom novembrovom týždni.

Robert Hart píše na Forbes.com o aktualitách.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?