3. septembra 2020

Už ste videli psa predávať autá? Ak nie, poďte sa s nami pozrieť na výber dobrých aj tých menej vydarených reklám, ktorý zostavili Adam Baška, Ideamaker & Copywriter v agentúre TRIAD, a Martin Polakovič, Senior copywriter v agentúre THIS IS LOCCO. Článok vám prinášame v spolupráci s Asociáciou digitálnych marketingových agentúr. 

Výber Adama Bašku

Nike – You Can’t Stop Us

Nike sa pekne chytil situácie v USA, kde je spoločnosť rozvrátená vrcholiacou pandémiou a polarizovaná ako azda nikdy predtým. Práve v týchto časoch Nike prichádza s posolstvom o súdržnosti. A to v momente, keď sa šport vracia na televízne obrazovky a všetky najvyššie ligy odštartovali svoje dohrávky sezón. Šikovným video editingom nám ukázali, že aj v časoch pandémie sa spoločne znovu dokážeme postaviť na nohy.

Telekom opäť bodoval, Durex a Rytmus sklamali.
Marketéri vysvetľujú prečo

New York Times – Life Needs Truth

Čo dodať, newyorská reklamná agentúra Droga5 a New York Times – dva lovebrandy sa znovu spojili, aby pokračovali v podobnom duchu ako jedna z najvydarenejších kampaní minulého roka „The Truth Is Worth It“. Video nám do chaotického jazzového beatu podáva zostrih chaotických obrazov poprepletaných výberom príbehov zo samotného média. V krátkom zostrihu vidíme obraz našej doby a všetkých udalostí, ktoré za posledné mesiace otriasli svetom.

Reklama

Potrebujete opäť naštartovať marketingové aktivity
svojej firmy? Odborník radí, na čo myslieť

Výber Martina Polakoviča

Hyundai predstavuje Tucson Prime

Tucson Prime nie je názov nového modelu Hyundai, ale meno pouličného psíka, ktorý tak dlho vyčkával pred jedným brazílskym showroomom, až kým mu nedali to, po čom zrejme tak veľmi túžil – vysnívanú prácu predajcu. V časoch, keď sme skôr zvyknutí na negatívne správy, si tento milý prejav ľudskosti získal srdcia (nielen) milovníkov psíkov na celom svete a urobil Hyundaiu perfektné PR. A dnes si už žije svojím životom – vďaka vlastnému instagram profilu, ktorý má už neuveriteľných 165-tisíc followerov, aj keď je vedený čisto v portugalčine.

Snickers „Zoom thing“

Malý spotík z kategórie „reakcia na koronu“ je pekným protikladom všetkých patetických „spolu to zvládneme“ spotov, ktoré počas prvej vlny zaplnili aj náš mediálny priestor. Nič iné by sme však od Snickers ani nečakali. Pár viet, jeden pohľad, ktorý povie všetko. A insight, ktorý poznáme všetci.

Fail:

Informačné videá o využívaní eurofondov v informatizácii štátu

Hodnotenie Adama Bašku

Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyprodukovalo sériu videí, ktoré nás majú informovať o informatizácii (konkrétne o IT projektoch v štátnej réžii, ako napríklad vládny cloud alebo obchodný register). Videá sú nekonečne dlhé, neveľmi dobre napísané aj natočené, a neverím, že ich niekto dobrovoľne dopozerá dokonca. Jednoducho veľký prešľap.

Ja dnes nemám dobrý deň. A ako som počul, tak ani Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR…

Uverejnil používateľ Zomri Streda 2. septembra 2020

Hodnotenie Martina Polakoviča

Bizarný zlepenec čudných spotov, ktoré od zosmiešňujúcich meme zachránilo len to, že sú také nudné, dlhé a nekonzistentné, že v nich nikomu nechcelo hľadať niečo, čo by stálo aspoň za paródiu. Motivovať ľudí na ich pozretie nedokázala veľmi ani Veronika Remišová, ktorá na svojom facebooku na tieto predražené videá upozornila a vyzvala ľudí, aby si ich napriek tomu všetky poctivo pozreli, pretože ak nedosiahnu 100 000 pozretí, peniaze z eurofondov, z ktorých boli financované, bude musieť Slovensko vrátiť. Žiaľ, zatiaľ sa k tomuto číslo zďaleka nepribližujeme. Preto sa k výzve pridávam aj ja.

Reklama

Asociácia digitálnych marketingových agentúr Adma  je združenie profesionálnych agentúr, ktoré pôsobia v oblasti digitálneho marketingu. Jej úlohou je najmä rozvoj digitálneho marketingu na Slovensku.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

 
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?