3. februára 2018

Nádherné výhľady z hotelových balkónov, ktoré uverejňujete na sociálnych sieťach, vašich priateľov iste potešia – či snáď nie? Ak je vaša “hotelová galéria” už teraz parádna, pozrite si, aké nové fotografie môžete pridať v tomto roku. 

Od Juhočínskeho mora po Mexiko, tu je zoznam najočakávanejších tohtoročných otvorení hotelov na svete.

Bulgari Hotel Šanghaj

Jarný debut patrí najnovšiemu podniku Bulgari. 82 exkluzívnych izieb a apartmánov sa má nachádzať na ôsmich najvyšších poschodiach mrakodrapu. Strešná reštaurácia a štýlový bar sľubujú fantastický výhľad na panorámu šanghajského dištriktu Pchu-tung.

Bulgari Hotel Šanghaj. Foto: Bulgari Hotels

Budova zo stoličiek či kaplnka v ľade. Mladí architekti zbierajú uznania

Four Seasons Hotel Philadelphia

V 60-poschodovom mrakodrape Comcast Technology Center sa nachádza 219 izieb. Zdanlivo siahajú až do neba.  Je tu high-tech miesto pre porady, aj nová reštaurácia slávneho kuchára Jeana-Georgesa Vongerichtena.

Four Seasons Hotel Philadelphia. Foto: Four Seasons

The Post Oak

Sofistikovaná komunita Uptown Houstonu má povesť miesta, kde “môžete mať všetko“. Nový hotel má 250 izieb, kúpele, dve luxusné reštaurácie, obrovskú pivnicu s 20-tisícovou zbierkou vína a predajcu firmy Bentley. Svoje brány otvorí v marci.

The Post Oak hotel. Foto: The Post Oak

Ktorá z týchto stavieb získa ocenenie „najlepšia na svete“?

Rosewood Baha Mar

Na úplné otvorenie bahamského Baha Maru sme čakali dlho. Integrované stredisko privítalo prvých hostí v novembri a jeho čerešničkou na torte bude Rosewood. Exkluzívna budova má 185 apartmánov s výhľadom na oceán, päť luxusných víl na pláži, štyri reštaurácie, dva bazény a kúpele.

Rosewood Baha Mar. Foto: Baha Mar

Belmond Cadogan Londýn

Hotel, v ktorom v roku 1895 zatkli Oscara Wildea, má 54 izieb a nachádzajú sa v ňom napríklad aj luxusné vane či elegantná reštaurácia.

Belmond Cadogan London. Foto: Belmond

MGM Cotai

Umenie tu majú v krvi. Vnútri 3,4 miliardového Macau rezortu sa nachádza takmer 1 400 izieb, 300-kusová umelecká kolekcia MGM Cotai Art Collection, divadlo a reštaurácie, ktoré sa špecializujú na vytváranie jedlých umeleckých diel.

MGM Cotai. Foto: MGM

Rosewood Guangzhou

Hotel láka očarujúcim výhľadom. “Sedí” na vrchole najvyššej budovy v Kantone. Najlepší výhľad budete mať zo 107. poschodia, kde si môžete okrem iného v bare popíjať kokteily.

Rosewood Guangzhou. Foto: Rosewood Hotels

The Times Square Edition

V záplave svetiel a turistov na Times Square nájdete aj tento trblietavý butikový hotel. Zatiaľ neboli zverejnené žiadne mená, no vrcholom budú reštaurácie. Tento hotel v centre New Yorku chystá okrem iného aj veľkú pivnú záhradu.

The Times Square Edition. Foto: The Times Square Edition

 Montage Los Cabos

Skupina Montage získala vychytený pás pozemkov “Zlatý koridor” pri najlepších miestnych plážach. Táto nehnuteľnosť ponúka exotické okolie s ubytovaním v interiéri i prírode v púštnych odtieňoch a ponúka luxusné lákadlá ako kúpele či prístup ku golfovému ihrisku.

Montage Los Cabos. Foto: Montage Hotels

Nobu Hotel Chicago

West Loop je časť Chicaga, ktorá je známa milovníkom jedla (Stephanie Izard, Paul Kahan, Au Cheval a ďalší). Hotely sa sem tlačia tiež. V komplexe sa nachádzajú kvalitné reštaurácie, vrátane Nobu, či vonkajší aj vnútorný bar a elegantné ubytovanie.

Nobu Hotel Chicago. Foto: Studio Rendering Inc

St. Regis Toronto

Prevzatím bývalého Trump International Hotel a Tower Toronto vznikne úplne nový St. Regis Toronto, ktorý bude prvým z radu luxusných hotelov značky v Kanade. Práve tu prebieha 18-mesačný redizajn a budova s 256 izbami bude známa ako The Adelaide Hotel.

St Regis, Toronto. FOTO: St. Regis.

Mandarin Oriental, Dauha.

Hotel sa nachádza v srdci centra katarskej metropoly Dauha. Komplex s 249 izbami sa môže pochváliť aj 9 reštauráciami a barmi, kúpeľmi či mestským prostredím.

Mandarin Oriental, Dauha. Zdroj: Mandarin Oriental, Doha

Rosewood Miramar Beach Montecito

Požiare a zosuvy pôdy zničili Santa Barbaru, otvorenie hotela chce do regiónu priniesť viac cestovného ruchu. Rosewood bude jediným luxusným rezortom v južnej Kalifornii so súkromnou plážou, čo znamená, že zo svojich pobrežných chatiek alebo bungalovov nebudete musieť ísť za vodou ďaleko.

Rosewood Miramar Beach Montecito. Foto: Rosewood Miramar Beach Montecito

Jumeirah Muscat Bay, Omán

Na tomto pobreží Blízkeho východu si môžete vybrať medzi dvoma novými luxusnými hotelmi. Rekreačné stredisko pre rodiny sa môže pochváliť detským klubom a tenisovými kurtmi. Susediace butikové ubytovanie  ponúka exkluzívny zážitok so 112 izbami postavenými na svahoch Ománu.

Jumeirah Muscat Bay, Omán. Foto: Muscat Bay

Atlantis Sanya

Zábava pre celú rodinu bez toho, aby ste museli opustiť luxusný komplex, a to v novej budove s výhľadom na Juhočínske more. V Sanya nájdete akvapark, ktorý ponúka zábavu s delfínmi, gurmánske reštaurácie aj luxusné ubytovanie.

Atlantis Sanya. Foto: Atlantis Sanya

Lutetia

Tento parížsky skvost otvoria na jar po štvorročnej náročnej rekonštrukcii. Spojí art deco a súčasný dizajn a nájdete tu jazzový bar, elegantné wellness centrum či slávnu brasseriu.

Lutetia. Foto: Hotel Lutetia

Fairmont Austin

Štát Texas má rád všetko veľké, najmä čo sa týka luxusného ubytovania. Vo februári brány otvára komplex s 1 048 izbami, piatimi reštauráciami a barmi a najväčším vonkajším bazénom v Austine.

Fairmont Austin. Foto: Fairmont

Zadún, A Ritz-Carlton Reserve

Umiestnený na pobreží San José del Cabo, medzi morom a púšťou, tento hotel sa môže pochváliť úžasnou scenériou. Luxus nájdete v 115 apartmánoch a vilách s vlastným komorníkom. Objednať si môžete aj mnoho izieb s vlastným bazénom.

Zadún, A Ritz-Carlton Reserve. Foto: Ritz Carlton

Rosewood Hong Kong

Prístav v Hongkongu získa nový prírastok, keď sa Rosewood presunie do umeleckej a kultúrnej štvrte Victoria Dockside. V septembri bude komplex disponovať 413 izbami, 8 reštauráciami a barmi a holistickým wellness konceptom, ktorý kombinuje alternatívne terapie, fitness aktivity či liečebné procedúry.

Rosewood Hong Kong. Foto: Rosewood Hotels
Hlavná foto: Bulgari Hotels

Autorom článku je prispievateľ Forbes Travel Guide