20. októbra 2021

Pribudlo ďalších päť okresov v čiernej farbe. Od budúceho týždňa sa v mnohých častiach Slovenska sprísnia opatrenia. Pozrite si covid mapu na nasledujúci týždeň.

Regionálna covid mapa platná od pondelka 25. októbra:

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský uviedol, že príjmy do nemocníc predstavujú v priemere sto ľudí denne a 82 percent z nich je nezaočkovaných. Do konca októbra navyše očakávajú ďalšie zhoršenie situácie. Taktiež zopakoval, že aktuálny vývoj zatiaľ kopíruje ich predpoklady.

Reklama

Zákroky, ktoré znesú odklad, sa vo vyťaženejších nemocniciach budú posúvať, zatiaľ však podľa Lengvarského väčšina nemocníc nie je nútená operácie odkladať. Situáciu si však musia zhodnotiť aj konkrétne nemocnice. Upozornil, že urgentné záležitosti sa budú vykonávať aj naďalej vo všetkých nemocniciach.

Tretia dávka

Lengvarský tiež avizoval, že do jedného až dvoch týždňov by chceli spustiť očkovanie aj takzvanou booster dávkou, teda štandardnou treťou dávkou pre všetkých, ktorí prejavia záujem. Aktuálne už prebieha očkovanie treťou dávkou pre ľudí s oslabenou imunitou. Prihlásiť sa na ňu môže každý, kto dostal od ministerstva zdravotníctva SMS správu, alebo kto bude mať odporúčanie od svojho lekára.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?