12. januára 2022

Od apríla tohto roka začne pôsobenie na poste generálneho riaditeľa spoločnosti Orange Slovensko Mariusz Gatza, ktorý doposiaľ viedol Orange Moldavsko. Na poste CEO v slovenskom Orangei tak nahradí španielskeho topmanažéra Federica Coloma, ktorý túto spoločnosť viedol od mája 2019.

Podľa Tomáša Palovského z tlačového oddelenia Orange Slovensko bude Gatza v novej pozícii „pokračovať v misii rozvoja lídra v konvergencii na slovenskom trhu“.

Mariusz Gatza okrem postu generálneho riaditeľa v spoločnosti Orange Moldavsko predtým pôsobil 20 rokov v Orange Poľsko. V spoločnosti podľa Palovského zastával rôzne vedúce pozície vrátane zástupcu generálneho riaditeľa zodpovedného za biznisový aj rezidenčný segment.

Gatza bol tiež zodpovedný za uvedenie dôležitých inovatívnych ponúk ako Orange Love a Orange Flex. Gatza získal magisterský titul v odbore stavebné inžinierstvo na Polytechnickej univerzite v Bydgoszczi, vyštudoval aj manažment na Varšavskej univerzite a absolvoval MBA na Univerzite v Illinois.

Vízie nového riaditeľa

„Úprimne sa teším na novú výzvu na Slovensku. Pridať sa k takej úspešnej spoločnosti so širokou škálou produktov a služieb a vybudovanou pozíciou na trhu je prirodzený ďalší krok v mojej kariére,“ uvádza Mariusz Gatza v tlačovej správe.

Reklama

„V našom odvetví je kľúčový najmä udržateľný rast. Ten vieme dosiahnuť vďaka spokojným zákazníkom a nasadeniu zmysluplných inovácií do našej komplexnej ponuky, akými sú 5G, smart služby či kybernetická bezpečnosť,“ dodáva Gatza

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?