17. augusta 2018

Do vášho profesionálneho rastu sa oplatí investovať. Či už ide o to, aby ste získali povýšenie, lepšie pracovné príležitosti alebo vyšší plat. Pokiaľ ste zanedbávali túto kariérnu stratégiu, tak sa môže stať, že vás nahradia ďalší kandidáti.

Ako si teda predstavujete, že budete stúpať po firemnom rebríčku, prípadne že vyniknete ako podnikateľ, ak nebudete rozvíjať svoje zručnosti a vedomosti? V prípade, že sa rozhodnete investovať sami do seba, tak sa vám to vráti skutočne vo veľkom.

Ako získať prácu snov, ak nemáte skúsenosti? Držte sa týchto 7 tipov a uspejte

Tak na čo ešte čakáte? Začnite hneď. Rozprávala som sa s Marci Alboher, viceprezidentkou Encore.org a autorkou knihy The Encore Career Handbook. Tá sa s vami podelí o vlastné tipy, ako investovať do svojho profesionálneho rozvoja.

Použite LinkedIn Learning.

Ako si urobiť čas na vzdelávanie v už tak nabitom rozvrhu? S pomocou LinkedIn Learning vyskúšajte mikro učenie. To trvá tri až päť minút a je navrhnuté tak, aby spĺňalo špecifický edukačný výsledok.

55 vecí, ktoré sa môžete ľudí spýtať namiesto otázky “Ako sa máš?”

Každý si tu nájde niečo pre seba – od technických záležitostí, ako je zdokonaľovanie sa v práci s PowerPointom alebo WordPressom až po manažérske témy, ako je posilnenie pozície lídra. Ku všetkým kurzom sa dostanete online a tiež na vašich mobiloch. Niektoré z nich sú zadarmo. Tak sa môžete vždy naučiť niečo nové. Nech už máte počas mesiaca čas len na 15 minút alebo až šesť hodín.

Skúste skupinový alebo virtuálny koučing.

Či už sa rozhodnete pre tradičný koučing alebo novšie metódy, jednoducho vyhľadajte podporu pre rozhodovanie o vývoji vašej kariéry. Marci hovorí zo skúsenosti: „Už dlho som fanúšičkou práce s koučmi, v skupinovom prostredí sa toho môžete naučiť toľko, čo počas individuálneho stretnutia. Okrem toho existujú tiež nové koučovacie plány, ktoré ponúkajú prístup k virtuálnemu koučingu alebo nové metódy online komunikácie.“

Staňte sa dobrovoľníkom.

Premýšľali ste niekedy o tom, že by ste komunite niečo vrátili? Nie je to len o tom, aby sa zo sveta stalo lepšie miesto, takáto aktivita vás tiež odmení profesionálne (novými zručnosťami, vedomosťami a známosťami) a osobne (je to dobrý pocit robiť niečo, čo zodpovedá vašim hodnotám).

Usporiadajte networkingové stretnutie.

Marci, ktorá ešte ako žurnalistická freelancerka pozývala svojich kolegov a priateľov na poker, to dotiahla až do The New York Times. Ako sa jej to podarilo? Jednoducho vybočila zo svojich zabehnutých koľají, aby sa mohla stretávať s ľuďmi a vytvoriť si s nimi vzťah. Či už usporiadate súkromnú párty, alebo pozvete známych so zaujímavými povolaniami na akúkoľvek inú udalosť, buďte pri vytváraní konexií aktívni. Cieľom nie je využiť nových ľudí pre kariérny rast, no vytvoriť si podpornú sieť a zdieľať informácie.

Podeľte sa o svoje vedomosti na sociálnych sieťach.

Na to, aby ste si aktualizovali status na LinkedIne (alebo kdekoľvek) a podelili sa tak o niečo, čo ste sa naučili a čo by mohlo pomôcť ďalším ľuďom, potrebujete len pár minút týždenne. Prečítajte si knihu alebo článok, počúvajte podcast alebo dobrého rečníka a dajte vašim známym vedieť, čo ste sa naučili. Ak chcete zájsť ešte ďalej, pokojne napíšte o vašich skúsenostiach blog. Takýto jednoduchý zvyk vám po čase pripomenie, aké vedomosti ste nadobudli.

Prispievateľka Shelcy V. Joseph píše pre Forbes.com o podnikaní i kariérnych trendoch mileniálov. 

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?