22. júna 2020

Svitá. Taliansko, jedno z slávnych centier módy a bohužiaľ v posledných mesiacoch aj jedno z ohnísk pandémie koronavírusu, sa prebúdza do nového dňa. Na schodoch výnimočnej stavby Paláca talianskej civilizácie na rímskom predmestí EUR stojí huslistka a niekoľko metrov od nej je po schodoch z bieleho mramoru roztrúsený zvyšok orchestra.

Začínajú znieť prvé tóny Leta zo Štyroch ročných období Antonia Vivaldiho.

Ecocapsule sa usadili aj v Hollywoode. Očarili hviezdu strieborného plátna

To všetko je len začiatok veľkolepej udalosti organizovanej módnym domom Fendi v podaní orchestra Accademia Nazionale di Santa Cecilia (Národná akadémia sv. Cecílie) a hviezdnej huslistky Anny Tifu, ktorá si pre túto príležitosť obliekla tri rôzne modely z couture kolekcie slávneho talianskeho módneho domu.

Hudobníci vystriedali niekoľko scenérií. Foto: Fendi

Nápad usporiadať koncert vzišiel z túžby vyslať po pandémii do sveta pozitívnu správu o znovuzrodení prostredníctvom umenia, módy a hudby. Koncert sa uskutočnil v sídle Fendi, tiež veľmi príznačne v deň letného slnovratu, ktorý symbolizuje všeobecnú túžbu po novom začiatku, opätovnom stretnutí a návratu. A ten svet toľko potrebuje.

Prvá veta pri svitaní na schodoch Paláca talianskej civilizácie ale bola len začiatok. Hudobníci sa potom presunuli pod oblúky, stále dodržiavali sociálny odstup, ktorý nám vnútili uplynulé týždne, a nakoniec sa počas západu slnka opätovne zišli na streche “hranatého Kolosea”, aby odohrali poslednú vetu Leta — po mnohých mesiacoch nedobrovoľnej separácie konečne spolu, za osláv tepla sálajúceho z hudby aj teplých letných mesiacov.

Článok vyšiel v českej verzii magazínu Forbes, autorkou je redaktorka Adela Pěničková

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?