28. septembra 2020

Dosiahnuť sedemmiestne číslo v podnikaní je míľnik, ktorý si zaslúži oslavu. Lenže podnikatelia, ktorí smerujú k tomuto magickému číslu, príliš často zaostanú. Na ceste k bohatstvu sa musíte zamerať na tri základné marketingové kroky.

Keď prestanete robiť marketingové chyby, ľahko potiahnete váš biznis k siedmim cifrám – a potom aj vyššie.

Lucy Vincent Stevens, strategička v oblasti sociálnych médií a marketingu, ktorá pracovala na kampaniach pre prestížne značky vrátane Grey Goose, Rolex a American Express, má niekoľko tipov, ktoré si môžete osvojiť.

Akým chybám sa vyhnúť?

1. Nesústredíte sa na obsah, ktorý tvorí klient

„Váš obsah musí vášho ideálneho klienta prinútiť, aby sa začudoval: Číta mi myšlienky? Nemajte strach. Na to, aby ste dosiahli takýto skvelý výkon, nemusíte byť telepatom. Musíte si len urobiť nejaký prieskum,“ hovorí Vincent Stevens.

Reklama

Vyhľadanie kľúčových slov a sledovanie trendov vo vyhľadávaní nie je len taktikou SEO (optimalizácie pre vyhľadávače). Je to niečo, čo môžete a musíte urobiť, aby ste určili kľúčové otázky, na ktoré vaše publikum aktívne hľadá odpovede.

„Tento koncept volám metóda obsahu vytváraného klientom a ak ho posuniem na vyššiu úroveň, žiadam svojich klientov, aby urobili trochu pridanej práce. Nechám ich posúdiť recenzie ich klientov, alebo klientov konkurencie, ktoré nechávajú na stránkach Facebooku, Yelpu a Googlu,“ poznamenáva Vincent Stevens.

„Aký jazyk používajú na vysvetlenie problému, ktorý vyriešili vaše alebo konkurenčné služby? Keď sa prihovárate tomu, čo páli vašich ideálnych klientov – a ich vlastnými slovami – okamžite vytvoríte relevantnejší obsah a hlbšie spojenie s väčším počtom potenciálnych klientov.“

Marketérka: situáciu niekedy neovplyníte. Reakcie áno

2. Nie je vás dosť „počuť“

Počuli ste v rádiu pesničku, ktorú ste na prvé počutie nenávideli, ale potom, keď ste o tri týždne šli autom, uvedomili ste si, že si ju pohmkávate a užívate?

„Dovoľte mi predstaviť vám účinok expozície. Univerzálny zákon hovorí, že čím častejšie niečo počujeme, tým viac sa nám to začne páčiť. Nečudo, že melódia pesničky, ktorá sa znova a znova opakuje, sa vám dostane do hlavy,“ vysvetľuje Vincent Stevens.

„Takže, čím viac miest, na ktorých sa objavíte, tým častejšie vaše ideálne publikum začuje váš odkaz. To znižuje aj množstvo času, ktorý strávia vaši potenciálni zákazníci pri rozhodovaní o kúpe.“

Zamerajte sa na dôsledné zdieľanie svojho odkazu a na čo najväčší počet platforiem. Pri vytváraní obsahu sa sústreďte na jeho opätovné použitie. „S touto stratégiou sa môže jedna časť obsahu použiť aj štyridsať alebo viac ráz. Menej času na pumpovanie nového obsahu celý deň znamená viac času na to, že sa sústredíte na vašu zónu,“ pripomína Vincent Stevens.

Ako byť influencer? Odborníci radia, ako na tento druh marketingu

3. Zanedbávate budovanie vzťahov

„Musíte si vyhradiť čas na budovanie vzťahov. Pri rozmachu technológií – a nedávnych nariadeniach o sociálnom dištancovaní – vaši potenciálni klienti túžia po hlbšom ľudskom spojení,“ hovorí Vincent Stevens. „Zrejme nie som prvá, ktorá pripomína, že pri rozhodovaní o nákupe vás musí publikum poznať, mať rado a veriť vám.“

„Ako teda môžete rýchlo a efektívne upevniť vzťahy so svojím publikom? Prvým krokom je skutočná starostlivosť o každého jednotlivca, s ktorým vaša značka prichádza do kontaktu. Môžete to urobiť tak, že osobne odpoviete na každý jeden komentár a priamu správu.“

„Spýtajte sa sami seba: Ako si môžem vytvoriť väzbu s publikom? Vďaka marketingu s pridanou hodnotou a času, ktorý venujete počúvaniu a zapojeniu potenciálnych klientov do rozhovoru, sa odlíšite od konkurencie a posilníte svoj podnik do budúcnosti.“

Prispievateľka Stephanie Burns píše pre Forbes.com o podnikaní žien.