30. apríla 2020

Premiér Igor Matovič naznačil možnosť, že by sa mohlo urýchliť otváranie prevádzok na Slovensku. A to v prípade, ak sa počet nakazených novým koronavírusom udrží na podobne priaznivých číslach do pondelka budúceho týždňa. Otvoriť by sa mohli všetky prevádzky s pravidlom 25 štvorcových metrov na jedného zákazníka. Uviedol to počas príhovoru pred hlasovaním o programovom vyhlásení vlády v parlamente.

„Konzílium odborníkov je pripravené v pondelok to rozhodnutie upraviť v prospech otvárania prevádzok v duchu, že by sa otvorili všetky prevádzky s pravidlom 25 štvorcových metrov na jedného zákazníka,“ priblížil Matovič. Tisícky ľudí by tak podľa jeho slov znova mali prácu, a otvorila by sa tak možnosť znova si kúpiť tovar či službu, ktorú si doteraz ľudia kúpiť nemohli.

Nay aj Panta Rhei hovoria o prepúšťaní.
Ohrození sú nielen obchodníci, ale aj nákupné centrá

„Buďme veľmi opatrní,“ apeloval však predseda vlády. Aj na Slovensku podľa neho zaznievajú názory o druhej a tretej vlne nákazy. „Slovensko ekonomicky neprežije druhú a tretiu vlnu. My si nemôžeme dovoliť druhú a tretiu vlnu tejto nákazy. Lebo keď nám táto nákaza spôsobí 9 % prepad ekonomiky, ako dopadneme, keď budeme mať druhé a tretie kolo?“ vyhlásil premiér.

Napriek tomu, že čísla sú zatiaľ veľmi dobré, podľa Matoviča netreba pokúšať osud. Pokles ekonomiky v podobe 9 % podľa neho nemá pre Slovensko obdobu.

Reklama

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?