6. mája 2021

Mladá energia. Májový Forbes je jej plný. Zostavili sme v ňom už náš deviaty rebríček 30 pod 30, v ktorom vám jeho členovia aj tentoraz ukážu, že do tridsiatky sa dajú stihnúť naozaj pozoruhodné veci. No aj príbehy a skúsenosti ďalších, len o niečo starších podnikateľov, športovcov či umelcov v májovom vydaní stoja za prečítanie. Či už je to ďalšia podnikateľská misia Milana Dubca, zamyslenia Michala Meška (Martinus) či Jána Luntera (Innovatrics) o vzdelávaní alebo najnovšia cesta fotografky Márie Švarbovej, ktorá bude vystavovať na výnimočnom mieste vo Francúzsku.

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa májový magazín oplatí prečítať:

Herečka a nádejná producentka

Portrét Jany Kovalčikovej, členky aktuálneho zoznamu Forbes 30 pod 30.
Foto: Ondřej Pýcha pre Forbes

Janu Kovalčikovú, členku aktuálneho zoznamu 30 pod 30, pravdepodobne poznáte z televízie, divadla, internetu či z podcastov. No predstaviteľka veselých úloh má aj inú podobu: rozbieha produkčnú spoločnosť zameranú na ženy („v štýle Reese Witherspoon“) a chystaný seriál chce dostať do veľkých streamingových služieb.

Reklama

Jednoduché mestá

Juraj Gago a Andrej Krúpa zo startupu Simplicity na fotení do rebríčka Forbes 30 pod 30 2021.
Foto: Ondřej Pýcha pre Forbes

Spoluzakladatelia startupu Simplicity Juraj Gago a Andrej Krúpa majú priamočiaru víziu: ich Simplicity má pomôcť zefektívniť a zatraktívniť komunikáciu medzi mestami a ich obyvateľmi. Nápad už realizačne dostali aj do niekoľkých amerických miest. Rozšíriť ho chcú však oveľa viac.

Na dvesto percent

Vľavo zakladateľ Azetu Milan Dubec a vedľa neho vpravo CEO firmy GoodRequest Tomáš Lodňan v kanceláriách v budove Poštová 1 v Žiline
Foto: Miro Nôta pre Forbes

Podnikateľ Milan Dubec má ďalšiu misiu. Po úspechoch, ktoré zažil s Azetom a Pokecom, mediálnom RingieriAxel Springeri či v developerských projektoch, chce uspieť aj so žilinskou programátorskou firmou GoodRequest. A ciele nemá spolu s jej CEO Tomášom Lodňanom len tak nejaké.

Akú hodnotu má značka Slovensko

Poradca Simon Anholt sedí na sivom kresle.
Foto: archív Simona Anholt

O Slovensku vie vo svete len málo ľudí. Známy skúmateľ brandingu krajín a zostavovateľ ich poradia v tomto ukazovateli Simon Anholt hovorí, ako sa dá imidž krajiny zmeniť. V skratke – nie je to ľahké, trvá to a peniaze za tým nehľadajte.

Švarbová x Le Corbusier

Fotografia Márie Švarbovej z novej série, ktorú bude vystavovať v slávnej budove od brutalistického architekta Le Corbusiera.
Foto: Mária Švarbová pre Kolektiv Cité Radieuse, Le Corbusier Foundation

Fotografka Mária Švarbová, ktorá sa aj vo svete stala známou vďaka sérii Swimming Pool, má veľké novinky. S novou sériou fotografií s iným motívom bude vystavovať v slávnej budove od brutalistického architekta Le Corbusiera. Ak aj nemáte cestu do Marseille, pozrite si fotky a prečítajte si, čo o ceste k Le Corbusierovi hovorí Švarbová.


Nech sa vám májový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob. Poštovné je na nás.