19. novembra 2021

Svahy lyžiarskych stredísk by sa mali v nastávajúcej lyžiarskej sezóne zaplniť bez ohľadu na pandemickú situáciu.

Pre zákazníkov OTP, ktorí sú proti ochoreniu zaočkovaní (O) alebo majú platný negatívny test (T), prípadne v posledných 180 dňoch ochorenie Covid-19 prekonali (P), budú v prevádzke lyžiarske vleky aj v okresoch zaradených do čiernej farby.

Obmedzenia sa týkajú iba kabínkových lanoviek. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR k činnosti prevádzok, ktorá nadobudne účinnosť v pondelok 22. novembra.

V zelených okresoch nie je využívanie lanoviek a vlekov obmedzené, v oranžových okresoch je v režime základ používanie kabínkových lanoviek zakázané.

Červené, bordové a čierne okresy

Výraznejšie obmedzenia stanovil ÚVZ pre červené a bordové okresy podľa covid automatu, kde je v režime OP obmedzená kapacita lanoviek na polovicu a prevádzkovateľ musí zabezpečiť pravidelnú dezinfekciu po každej jazde. V týchto okresoch bude v režime OTP používanie kabínkových lanoviek zakázané a v režime základ (čiže pre všetkých bez rozdielu) nie je povolená ani prevádzka vlekov.

Reklama

V čiernych okresoch platia rovnaké pravidlá ako v červených a bordových, no kapacita kabínkových lanoviek bude znížená na štvrtinu.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?