19. novembra 2020

Slovenskému startupu Kontentino sa tento rok darí. V januári sa zaradil do zoznamu najrýchlejšie rastúcich SaaS firiem, najnovšie mu patrí 10. priečka v prestížnom rebríčku Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. V aktuálnom 21. ročníku bodovali aj ďalšie technologické firmy zo Slovenska.

Startup Kontentino, ktorý pomáha reklamným agentúram efektívnejšie manažovať online marketing svojich klientov, významnejšie narástol už v roku 2018. Vlani dosiahol tržby vo výške viac ako 800-tisíc eur. S priemerným tempom rastu 1 536 % za obdobie 2016 až 2019 sa vyšplhal na 10. priečku najúspešnejších technologických spoločností v strednej Európe, ktorý vo štvrtok 19. novembra zverejnila spoločnosť Deloitte.

Už tradične dominovali firmy z Česka a Poľska. Prvé miesto obsadila poľská spoločnosť Packhelp s priemerným tempom rastu za obdobie 2016 až 2019 vo výške 9 077 %. Zameriava sa na tvorbu obalov podľa požiadaviek zákazníkov, ktoré majú minimálny vplyv na životné prostredie.

Druhá priečka patrí spoločnosti DoDo z Česka, ktorej tempo rastu je 8 427 %. Ide o doručovaciu službu založenú na technológiách, ktorá sa špecializuje na koncové doručovanie.

Tri slovenské úspechy v novej kategórii

Slovenská firma SuperScale, ktorá je zameraná na zvyšovanie príjmov z mobilných hier, sa umiestnila na 14. mieste s rastom 1 306 %. V špeciálnej kategórii Rising Stars, orientovanej na mladé a rýchlorastúce spoločnosti s technologickým zameraním, na 13. mieste skončila slovenská spoločnosť poskytujúca komplexné expanzné služby v oblasti e-commerce Expandeco.

Reklama
CEO startupu Kontentino Bohumil Pokštefl je členom minuloročného rebríčka 30 pod 30. FOTO: fb/Bohumil Pokštefl

Tento rok pribudla aj špeciálna kategória Impact Stars. Zameriava sa na spoločnosti s pozitívnym vplyvom na podnikateľské prostredie, spoločnosť, životné prostredie, diverzitu alebo oblasť inovácií. V nej uspeli hneď tri slovenské spoločnosti. Touch4IT, ktorá pomáha klientom vytvárať softvérové riešenia a digitálne produkty, eRobot, ktorá ponúka AI riešenie pre samoúdržbu priemyselných robotov. Trojicu ocenených uzatvára spoločnosť Sensoneo, ktorá revolučne mení spôsob manažovania odpadu.

Aj v kategórii Rising Stars dominovali Česká republika a Poľsko. Prvenstvo patrí spoločnosti FF Trader z Českej republiky s tempom rastu 2 356 %, ktorá vytvorila online školiacu platformu FTMO pre obchodníkov na finančných trhoch.

„Deloitte Technology Fast 50 v strednej Európe každý rok potvrdzuje rýchly rast a napredovanie spoločností v technologickom sektore. Priemerná miera rastu všetkých umiestnených firiem (1 460 %) poukazuje na potenciál tohto odvetvia a som veľmi rada, že sa v obrovskej konkurencii spoločností z celého regiónu darí aj slovenským zástupcom,“ zhrnula Ivana Lorencovičová, vedúca partnerka Deloitte na Slovensku. Tento rok sa do rebríčka prebojovalo až 42 nováčikov.

Do Deloitte Technology Fast 50 CE sa môžu prihlásiť technologické firmy a startupy z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Českej republiky, Čiernej Hory, Estónska, Chorvátska, Kosova, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Moldavska, Poľska, Rumunska, Severného Macedónska, Slovenska, Slovinska a Srbska.

Kompletný rebríček Deloitte Technology Fast 50 Central Europe nájdete tu.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?