19. januára 2021

Počas najbližších mesiacov dôjde v spoločnosti Johnson Controls k úplnému presunu niekoľkých bratislavských oddelení do inej časti firmy. V metropole Slovenska sa zmena dotkne celkovo 532 zamestnancov.

„Pre zaistenie čo najlepšej pozície spoločnosti Johnson Controls na trhu a pre čo najefektívnejšiu podporu zákazníkov, prejdú niektoré aktivity a služby riadené bratislavským centrom (BBC) tento rok do inej časti spoločnosti, “ povedala hovorkyňa spoločnosti Ivana Marinčáková.

Tento prechod, podmienený množstvom faktorov, ako napríklad kľúčové zmeny na lokálnych trhoch, zaručí firme podľa slov hovorkyne poskytovanie optimálnej podpory založenej na báze časových pásiem.

„V priebehu nasledujúcich mesiacov teda dôjde k úplnému presunu niekoľkých oddelení, celkovo 532 zamestnancov,“ spresnila Marinčáková. Zmena sa dotkne hlavne zamestnancov z interných finančných a účtovných funkcií, ktorých efektivita bude podľa firmy účinnejšia v iných obchodných prevádzkach.

„Funkcie zamerané na regionálnu zákaznícku podporu zostávajú naďalej v Bratislave, pre čo najefektívnejšiu podporu našich klientov, “ podotkla Marinčáková. Prechod oddelení by sa mal začať počas nasledujúcich týždňov a jeho kompletizácia by mala byť ukončená k 30. aprílu tohto roka.

Reklama

Americká spoločnosť Johnson Controls pôsobí na Slovensku od roku 1993, patrila medzi veľkých hráčov automobilového priemyslu. V Bratislave v roku 2007 otvorila finančné centrum, funguje tu aj divízia Johnson Controls Building Efficiency, ktorá sa zaoberá systémami na vykurovanie, vetranie, chladenie, klimatizáciu či automatizované riadenie budov.

Hromadné prepúšťanie potvrdila v pondelok 18. januára aj americká telekomunikačná spoločnosť AT&T, ktorá ma pobočky v Košiciach a v Bratislave. O prácu by malo prísť až 300 ľudí.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?