18. januára 2021

Americká telekomunikačná spoločnosť AT&T plánuje na Slovensku zredukovať počet zamestnancov. Podľa odborov by malo byť zrušených zhruba 10 percent zo súčasných 2800 pracovných miest.

Prepúšťanie podľa agentúry Reuters čiastočne ovplyvnil znížený dopyt po službách počas pandémie koronavírusu, ako ďalší z dôvodov vedenie telekomunikačnej spoločnosti uvádza už skôr ohlásené úsporné opatrenia. Spoločnosť uvádza, že sa plánuje viac zamerať na oblasti rastu. Počet zamestnancov, ktorých sa prepúšťanie na Slovensku dotkne, vedenie AT&T neuviedlo.

Ako však pre Reuters povedal Martin Horkavý, predseda odborovej organizácie uniJa, ktorá zastupuje zamestnancov AT&T, rušenie pracovných miest by sa malo dotknúť približne 300 zamestnancov. Podľa informácií portálu Aktuality.sk sa už s prepúšťaním začalo v Košiciach, výpoveď tam malo dostať približne 150 zamestnancov.

AT&T Global Network Services Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako desať rokov a poskytuje zákaznícku podporu, sieťové inžinierstvo a ďalšie služby.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?

Reklama