11. augusta 2020

Klub dolárových miliardárov má nového prominentného člena. Tim Cook sa z pozície šéfa technologického gigantu Apple vezie na skvelých trhových výsledkoch, a jeho majetok tak vďaka 847 969 akciám prekonal magickú hranicu jednej miliardy dolárov.

Cook prevzal Apple po legendárnom Stevovi Jobsovi pred deviatimi rokmi, a kto si pamätá na vtedajšiu skepsu vzhľadom k vtedy novému a podstatne „obyčajnejšiemu“ CEO, môže sa dnes už len smiať. Rovnako ako Cook. Ten síce vo firme drží iba 0,02 percenta akcií, ale len za minulý rok si odniesol 125 miliónov dolárov.

Pot a tréningy sú pre biznis dôležité.
Dobre to vedia Mark Zuckerberg aj Elon Musk

Okrem Cooka mal dôvod na oslavu aj šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Hodnota jeho majetku minulý týždeň prvýkrát prekonala hranicu 100 miliárd dolárov (aktuálne je na úrovni 96,7 miliardy dolárov). Tridsaťšesťročný Zuckerberg sa tak na čas pripojil k šéfovi internetového obchodu Amazon Jeffovi Bezosovi a spoluzakladateľovi Microsoftu Billovi Gatesovi, ktorí sú v súčasnosti jedinými osobami s hodnotou majetku presahujúcim 100 miliárd dolárov.

Zuckerbergovho bohatstvo pramení hlavne z jeho 13-percentného podielu vo Facebooku. Akcie firmy minulý štvrtok posilnili vďaka predstaveniu novej služby Reels, ktorá má byť konkurentom TikToku.

Hodnota majetku zakladateľov najväčších amerických technologických spoločností tento rok výrazne rastie, hoci americká ekonomika rekordne klesla. Pandémia koronavírusu totiž priťahuje viac ľudí k internetu.

Zuckerberg založil sociálnu sieť v roku 2004. Už skôr uviedol, že počas svojho života plánuje dať na charitu 99 percent svojich akcií Facebooku.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?