24. apríla 2020

V zahraničí počas pandémie koronavírusu stále pracuje mnoho Slovákov. Jedným z nich je aj Head of CEE v spoločnosti C-QUADRAT Investment group Jakub Křivan, ktorý žije v Rakúsku už 15 rokov. Preto sme ho ako prispievateľa pre Forbes Slovensko oslovili, aby našim čitateľom priblížil svoj pracovný deň na home office, ktorý prispôsobil aktuálnej situácii. 

Uprostred novej pandémie koronavírusu veľa spoločností implementuje dobrovoľné alebo povinné politiky práce z domu. To znamená, že mnohí z nás čelia nezvyčajnej výzve: pracovať z domu prvýkrát, na plný úväzok.

Bojujete s prokrastináciou počas home office?
10 tipov od kouča, ako sa jej vyhnúť

Samozrejme, na začiatku človek rozmýšľa, ako efektívne fungovať v tomto novom prostredí, a až prehnane veľa premýšľa nad koronou ako takou. Postupne však príde na to, že reakcie na vonkajšie impulzy bazírujú hlavne na aktuálnom stave vnútorného prostredia, ktoré vieme vo veľkej miere ovplyvniť. To, či sme šťastní, neurčuje to, čo sa deje okolo nás, ale to, čo sa deje v nás. A to, čo sa deje v nás, je to jediné, nad čím máme skutočne kontrolu.

Preto som túto novú situáciu začal brať ako ďalšiu výzvu napriek tomu, že mnoho nových veľkých obchodov, ktoré boli pred podpisom, sú teraz „on hold“, a táto situácia mi taktiež spôsobila nemalé logistické obmedzenia. Tak ako pri každej výzve, ktorá prišla v biznise alebo v živote, tak aj pri tejto som si nastavil denný plán fungovania.

Reklama

Ako vyzerá môj „bežný“ home office v rakúskom pohraničí?

Jakub Křivan je Head of CEE v spoločnosti C-QUADRAT Investment group vo Viedni, v ktorej v minulosti pracoval ako obchodný riaditeľ pre CZ/SK. Svoje vysokoškolské štúdium vo Viedni zavŕšil titulom MBA so zameraním na behaviorálne financie. V roku 2018 bol pri zrode platformy SBEN, ktorej poslaním je šíriť poznatky o fascinujúcich možnostiach behaviorálnej ekonómie a prinášať tento svetový trend na Slovensko. Hovorí plynule po nemecky a anglicky a medzi jeho záľuby patrí cestovanie, basketbal a varenie.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?