4. novembra 2020

Pandémia koronavírusu so sebou priniesla množstvo otázok o budúcnosti kancelárskych priestorov, s ktorými zrejme developeri nepočítali. Napriek čoraz väčšej popularite home office však projekty napredujú, dokonca sa uzatvárajú obchody.

Svetlým príkladom je predaj, ktorý sa u susedných Poliakov podaril zrealizovať slovenskému developerovi HB Reavis. Ten patrí najbohatšiemu Slovákovi Ivanovi Chrenkovi, ktorého hodnotu majetku Forbes vypočítal na 1,65 miliardy eur.

Podľa portálu Property Magazine predal developer svoju varšavskú budovu Postepu 14 rakúskej firme Ca Immo. Odhadovaná cena transakcie je 87 miliónov eur. Medziročne predstavujú zárobky na nájme 6,5 milióna.

Křetínský a Tkáč sa v Metre dostali nad 30 percent. Prikupovať môžu ďalej

„S kúpou budovy Postepu sme získali jedno z najlepších aktív na trhu, čo do kvality, ale aj nájomnej zmluvy a lokality, ktorá patrí medzi najdôležitejšie kancelárske oblasti vo Varšave,“ povedal Keegan Viscius, Chief Investment Officer firmy Ca Immo.

Reklama
Budova zmenila majiteľa. Foto: HB Reavis

Zelené sídlo veľkých spoločností

Budova Postepu 14 bola postavená pred piatimi rokmi, ponúka 34 500 štvorcových metrov kancelárskych priestorov. Aktuálne v nej sídli napríklad nadnárodná farmaceutická spoločnosť Astra Zeneca či Samsung Electronics. Okrem spoločných priestorov, kaviarní a obchodov sa v nej nachádza aj populárny coworking HubHub. Budovu tiež oceňujú environmentalisti kvôli využívaniu zelených riešení, ako sú veterná energia či dažďová voda.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?