Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
17. mája 2021

Slovenský tím spoločnosti GoHealth vznikol pôvodne ako rodinná firma. Riaditeľka Operations & Human Resources Pavla Krauspe potvrdila, že v neformálnej komunite ITčkárov sa im stále darí udržať rodinnú atmosféru, hoci majú už viac ako 100-členný tím.

Náš slovenský tím pracuje na vývoji technologickej platformyktorá pomáha občanom USA v zložitom systéme zdravotného poistenia vybrať tie správne parametre. U nás sa síce neponúka, ale potreba šikovných slovenských programátorov rastie. Za minulý rok sme narástli o viac ako 50 % a do tímu plánujeme prijať ďalšie desiatky členov. Stali sme sa atraktívnym zamestnávateľom a aktuálne máme otvorených 15 rôznych pracovných pozícií v Bratislave a Košiciach.

Ste súčasťou americkej spoločnosti, no hľadáte slovenské talenty. Čo im na Slovensku ponúkate?

Zamestnaneckých benefitov máme mnoho, v prvom rade však ľudí priťahujú naše kvalitné technológie a firemná kultúra. Riešime projekty globálneho významu, no k zamestnancom pristupujeme individuálne a v priateľskom duchu. Vznikli sme ako rodinná firma a rodinnú atmosféru sa snažíme udržať, aj keď nás je už vyše 100. Ľudia si u nás cenia neformálnu kultúru a to, že majú možnosť podieľať sa na smerovaní firmy a zapájať sa do procesov.

Ako vyzerá kariéra v GoHealth Slovakia?

Fungujeme v zmiešaných slovensko-amerických tímoch. Spoluprácu staviame na vzájomnom pochopení. V slovenskom tíme je možné kariérne rásť nielen vertikálne, ale aj horizontálne, a to v rámci rôznych pracovných rolí. Posun môže nastať už po polroku, všetko je len otázka zručností, znalostí a ochoty učiť sa. Mnohí z tých, ktorí v súčasnosti vedú technologický tím, začínali u nás ako juniori či stážisti. Plánujeme však prijať desiatky nových ľudí na pozície na všetkých úrovniach seniority – od juniora až po principála.

Aké sú vaše požiadavky na nových uchádzačov?

Tie závisia od typu pozície. Potrebné skúsenosti si preveríme počas výberového procesu. Väčšina našich zamestnancov sú absolventi fakúlt s technickým zameraním, najmä FIIT a FEI STU v Bratislave a Košiciach. Ako juniori u nás pôsobia študenti posledných ročníkov IT fakúlt a budúci rok plánujeme otvoriť aj platenú stáž pre študentov. Každý nový človek má prideleného svojho „buddyho“, kolegu, ktorý sa mu venuje od prvého dňa. Po niekoľkých týždňoch sa s každým novým členom individuálne stretneme a neformálne sa bavíme o tom, ako sa začlenili a ako sa im darí. Tieto stretnutia nás nielen zbližujú, ale nám aj pomáhajú získať spätnú väzbu.

Nových uchádzačov určite zaujímajú zamestnanecké benefity, začnime pri finančných…

Ponúkame atraktívne platy a tiež systematické prehodnocovanie platov minimálne raz za rok. Pri mimoriadnych pracovných výsledkoch to však môže byť aj častejšie. Treba rátať aj s tzv. „performance“ bonusom, ktorý sa odvíja sčasti od hospodárskeho výsledku firmy. Každý z našich zamestnancov dostáva plne hradené stravné lístky na každý pracovný deň v mesiaci, aj v čase dovolenky. Taktiež prispievame našim zamestnancom do 3. piliera na dôchodkový fond.

Dnes je viac ako inokedy pre ľudí dôležitý flexibilný pracovný čas a možnosť práce z domu. Predpokladáme, že vo vašom segmente s tým problém nie je. 

Home office sme našim zamestnancom umožňovali už pred pandémiou. Našim tímom ponúkame možnosť práce s bezpečným pripojením z akéhokoľvek miesta na Slovensku. Vďaka flexibilnému pracovnému času si vedia vyskladať pracovný deň podľa svojich potrieb. Môžu si cez deň vybaviť záležitosti u lekára či na úrade, alebo ísť do obchodu, či pre deti do škôlky a školy. Každý z našich zamestnancov má nárok na istý počet „sick days” a podľa počtu odpracovaných rokov nárok na určitý počet dní dodatočnej dovolenky. Možnosť home officu zachováme aj po skončení pandémie. Zavedieme desksharing, čiže zdieľané pracovné miesta. Kto bude chcieť mať v kancelárii svoj pracovný stôl, bude mu to plnohodnotne umožnené. Kto uprednostní prácu z domu, ale bude chcieť prísť aj do kancelárie, bude si môcť rezervovať pracovný stôl cez aplikáciu. Taktiež poskytujeme finančný bonus na zariadenie si svojho home officu.

Aké možnosti ponúkate v oblasti vzdelávania a profesionálneho rozvoja?

Investujeme do vzdelávania našich zamestnancov. Ponúkame bezplatné kurzy angličtiny v Košiciach i Bratislave. Každý zamestnanec má tiež dedikovaný rozpočet určený na semináre, konferencie, workshopy a kurzy. Veľa sa učia aj od svojich lídrov – zdieľajú vedomosti a postrehy v tíme. V rámci mentoringu majú členovia tímu možnosť vycestovať do Chicaga, USA, a v rámci zlepšenia komunikácie úzko spolupracovať s americkými kolegami. Samozrejme, nateraz je táto možnosť kvôli pandémii pozastavená, ale očakávame, že do konca roka sa opäť obnoví.

„Našim tímom ponúkame možnosť práce s bezpečným pripojením z akéhokoľvek miesta na Slovensku. Vďaka flexibilnému pracovnému času si vedia vyskladať pracovný deň podľa svojich potrieb.” Zdroj foto: Archív GoHealth Slovakia

Ako sa staráte o zdravie a duševnú pohodu vašich zamestnancov?

Ponúkame komplexnú zdravotnú starostlivosť v súkromných zdravotných zariadeniach. Ako najnovší benefit ponúkame našim zamestnancom plne hradené sedenia s koučom, psychológom alebo terapeutom. Podporujeme aj športové aktivity našich zamestnancov, a to formou karty MultiSport alebo Golem, či pravidelné hodiny jogy. Podporujeme našich bežcov a ich účasť na pretekoch, ako Od Tatier k Dunaju, ČSOB Marathon či Košický maratón. Máme tiež prenajaté dva bedmintonové kurty a k dispozícii sú aj e-skútre. Môžeme sa pochváliť aj modernými kancelárskymi priestormi. Zamestnanci v nich nájdu fitlopty, rebriny, hrazdy, herné konzoly, stolný futbal či stolný tenis. Veľmi nám záleží na tímových vzťahoch, a preto niekoľkokrát za rok organizujeme celofiremné teambuildingy, ale aj menšie tímové aktivity.