Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
9. novembra 2020

Slovenský tím GoHealth pomáha vyvíjať sofistikovanú technologickú platformu, ktorá pomáha Američanom v zložitom systéme zdravotného poistenia vybrať správne parametre. V prieskume spokojnosti TrustPilot dosiahla 4.8 z 5 bodov.

Slovenská pobočka americkej firmy GoHealth s viac ako 100-členným tímom tvorí významnú časť výskumu a vývoja tejto platformy, ktorá stojí za úspechom spoločnosti. Pre zákazníkov v USA je výber zdravotnej poistky často zložitý a mätúci, rozdiely medzi ponukami sú ťažko čitateľné a aj malá zmena v parametroch ponuky môže znamenať obrovský rozdiel vo výdavkoch u lekára, či v prístupe k zdravotnej starostlivosti. „Naša platforma pomáha tento problém vyriešiť, umožní vybrať a spárovať správny produkt so špecifickými požiadavkami zákazníka,“ vysvetľuje Kamil Krauspe, viceprezident GoHealth pre Slovensko. Cez tento systém si už našlo svoje poistenie viac než 5 miliónov zákazníkov. GoHealth globálne dosiahol v 2019 v čistom obrate medziročný nárast 139 %.

“Potrebujeme ľudí, ktorí chcú dlhodobo rásť, a zároveň produkovať špičkovú technológiu. Investícia do talentu je dlhodobá, no s veľkou návratnosťou”, hovorí Kamil Krauspe, viceprezident GoHealth pre Slovensko. Zdroj foto: Archív klienta

Platforma je komplexná a technologicky zložitá, práca na nej si vyžaduje veľa znalostí technického, legislatívneho i kultúrneho kontextu, napr. znalosť amerického systému zdravotného poistenia. Preto GoHealth neustále hľadá najlepšie talenty medzi softvérovými a infraštruktúrnymi inžiniermi, analytikmi, ale aj medzi študentmi. „Potrebujeme ľudí, ktorí chcú dlhodobo rásť a produkovať špičkovú technológiu. Samozrejme, ponúkame aj špičkové platy. Investícia do talentov je dlhodobá, no s veľkou návratnosťou,“ hovorí Kamil Krauspe. Od roku 2014, teda od vzniku spolupráce slovenského tímu s GoHealth, vidieť stabilný rast spoločnosti. Z 15 ľudí sa rozšírila na súčasných vyše 100. Dnes má GoHealth na Slovensku dve pobočky, v Bratislave a Košiciach. „V rámci Slovenska to pre nás boli dva kľúčové trhy, kde je koncentrácia technického talentu a študentov technických odvetví s obrovským potenciálom,“ dodáva Kamil Krauspe.

Okrem kariérneho rastu a zaujímavých projektov ponúka GoHealth svojim zamestnancom flexibilný pracovný čas a pravidelnú modernizáciu technológií, možnosť práce z domu a kompletné vybavenie domáceho pracoviska, no v súčasnom období koronakrízy aj zabezpečené pracovisko, na ktorom sa zamestnanci môžu pri dodržiavaní všetkých bezpečnostných opatrení naďalej stretávať. Všetci sa vďaka štedrému rozpočtu môžu vzdelávať individuálne, formou školení, workshopov alebo výmenných programov, nadviazať kontakt s kolegami z Chicaga. Medzi benefity patrí tiež nadštandardná zdravotná starostlivosť, športové permanentky, masáže, elektrické kolobežky, herné konzoly a zdravé občerstvenie zadarmo.