10. októbra 2018

Medzinárodná stredná internátna škola Leaf Academy v utorok 10. októbra spustila výstavbu svojho budúceho kampusu. Vo Vištuku neďaleko od Bratislavy má vyrásť moderný areál na svetovej úrovni, ktorý poskytne priestor na štúdium a život až 400 študentom a tiež učiteľom, ich rodinám a ostatným zamestnancom školy.

Po troch rokoch od začiatku svojho fungovania začína Leaf Academy výstavbu stredoškolského kampusu. „Som veľmi hrdý na to, že po rokoch zodpovednej prípravy projektu začíname stavať. Inovatívny priestor budúceho kampusu nás o ďalší kus priblíži k naplneniu našich cieľov,“ povedal riaditeľ Matej Sapák. Aká bude cena novopostaveného kampusu, škola nešpecifikovala.

Súčasná budova školy na Sasinkovej ulici v Bratislave.

Zo súkromnej školy vyšli iba pred letom prví absolventi. Okrem hodín podnikavého líderstva či rozvoja charakteru je netypická aj svojím komunitným životom. Na internáte totiž žijú všetci študenti, aj tí z hlavného mesta.

Leaf vyhlásil tri top projekty ľudí do 19 rokov.
Tvorcovia dostanú grant 5-tisíc eur

Reklama

„Naším poslaním je pomáhať mladým ľuďom z rôzneho sociálneho prostredia s objavovaním ich skutočného potenciálu, aby sa mohli stať budúcimi lídrami v našom regióne,“ dodal Sapák.

Súčasná budova Leaf Academy sa nachádza v centre hlavného mesta v bývalých priestoroch portugalského veľvyslanectva a tiež si prenajíma priestory v hoteli Astra. Kedy sa presťahuje do Vištuku, ktorý poskytne spojenie štúdia s ubytovaním, škola nešpecifikovala.

Školné za jeden akademický rok je na úrovni 21-tisíc eur, no škola poskytuje pre študentov štipendiá až do výšky 95 percent z tejto sumy. Nový kampus bude mať 94-tisíc štvorcových metrov a jeho koncept bol vytvorený architektom Petrom Stecom a architektmi z ateliéru Soma architecture. Následne ho rozpracoval ateliér Bogle Architects.

Top 20 európskych univerzít. V Londýne možno študovať i slovenčinu

Zaujímavosťou je aj to, že rezidenčné časti projektu ašpirujú na certifikáciu BREEAM na najvyššej úrovni – outstanding – ktorá na Slovensku zatiaľ nebola udelená žiadnej rezidenčnej budove.

V rámci areálu školy bude venovaná samostatná budova aj spomínanému podnikavému líderstvu. V nej sa bude nachádzať množstvo coworkingových priestorov pre študentov, dielňa určená na vývoj prototypov produktov, ktoré na hodinách vznikajú, a miestnosť s najmodernejšou technikou, určená na ich experimenty v rámci programovania a robotiky.

Hlavná vizualizácia: Leaf Academy