18. mája 2018

Projekt Sky Park spoločnosti Penta, ktorý vyrastá v centre Bratislavy neďaleko autobusovej stanice, vstupuje do ďalšej fázy. Okrem začatia výstavby jej kancelárskych veží tiež realitná divízia investičnej skupiny v piatok predstavila koncept využitia Jurkovičovej teplárne, ktorý bude súčasťou Sky Parku.

Tepláreň je národnou kultúrnou pamiatkou a jej rekonštrukcia bude stáť viac ako 11 miliónov eur. Penta tvrdí, že s pamiatkových úradom majú prerokované všetky plánované zmeny.

Tepláreň sa začne rekonštruovať koncom leta a jej dokončenie sa očakáva v priebehu roka 2020, kedy majú stáť aj rezidenčné veže projektu Sky Park.

Penta má za sebou silný medzinárodný rast smerom na Balkán a strieborný zisk

Pamiatka, ktorá bola navrhnutá v roku 1944 legendou slovenskej architektonickej scény Dušanom Jurkovičom, bude po dokončení slúžiť ako coworkingový priestor, ktorý bude  prístupný aj širšej verejnosti.

„Naším zámerom bolo vytvoriť komunitnú atmosféru a verejný priestor určený na spoločenské podujatia, napr. výstavy, ktorý by ponúkal kvalitnú reštauráciu a kaviareň,“ povedal výkonný riaditeľ Penta Real Estate pre Slovensko Juraj Nevolník.

Súčasný vzhľad Jurkovičovej teplárne. Foto: Penta

HB Reavis začína rekonštrukciu Mlynských nív. Trolejbusy odklonia

V súčasnosti sú v rámci projektu Sky Park vo výstavbe prvé tri rezidenčné veže, ktoré prinesú 786 bytov a spolu s teplárňou sa spustila výstavba jednej z dvoch kancelárskych budov. Bude mať 31-tisíc m² prenajímateľnej plochy a jej súčasťou budú drobné obchodné prevádzky a 500 parkovacích miest. Navrhol ju nemecký ateliér Vietzke & Borstelmann Architekten. Autorkou rezidenčnej časti je zosnulá celosvoto uznávaná architektka a dizajnérka Zaha Hadid.