29. októbra 2021

Po bitcoine druhá najväčšia kryptomena ethereum dnes (29. októbra) vystúpila nad 4 400 dolárov a prekonala tak predchádzajúci rekord 4 380 dolárov z 12. mája. Prispela k tomu technická aktualizácia siete Ethereum.

O 2300 percent posilnila v priebehu niekoľkých dní aj kryptomena squid, ktorá ťaží z popularity juhokórejského seriálu Squid Game z produkcie americkej internetovej televízie Netflix.

Ethereum od svojho septembrového minima vzrástlo o 60 percent. Po desiatej hodine sa na špecializovanom serveri CoinDesk obchodovalo za 4 303 dolárov, za uplynulých 24 hodín si tak pripísalo 6,9 percenta. Najvyššie za 24 hodín bolo na 4402 dolároch.

Šéf výskumu investičnej spoločnosti Pepperstone v Melbourne Chris Weston sa domnieva, že počas obchodovania v Európe a v Amerike by sa mohlo ethereum ešte posilniť. Konštatoval tiež, že investorov k nákupu často privedú práve technologické aktualizácie.

Squid patrí do kategórie kryptomien, ktoré si ľudia kupujú, aby mohli hrať online hry. Hraním môžu zarobiť ďalšie mince. Tie je možné v reálnom svete prevádzať na peniaze alebo iné kryptomeny. Squid sa v utorok obchodoval za jeden cent, dnes vystúpil na 2,34 dolára.

Reklama

Seriál Squid Game, v ktorom skupina ľudí s finančnými problémami hrá detská hry o prežitie, sa stal svetovým hitom. Online hra inšpirovaná seriálom má odštartovať v novembri.

Šiba-inu pomáha Elon Musk

Minulý týždeň dosiahol rekordnú výšku aj bitcoin, priblížil sa k hranici 67-tisíc dolárov. Minulý utorok sa v Spojených štátoch začal obchodovať prvý fond ETF, ktorý sa zameriava na bitcoinové futures. Investori očakávajú, že cena tejto kryptomeny sa bude naďalej zvyšovať a že bitcoin sa dočká všeobecného prijatia.

Dnes po 10. hodine sa na kryptoburze CoinDesk obchodoval bitcoin za 60 925 dolárov, za uplynulých 24 hodín vzrástol o 2,7 percenta. Prudký rast prežíva aj nová kryptomena šiba-inu, ktorá si tento týždeň pripísala 160 percent. Je ôsmou najväčšou kryptomenou sveta.

Podľa DPA reaguje na internetovú petíciu, v ktorej najmä mladí investori vyzývajú americkú obchodnú platformu Robinhood, aby začala šiba-inu ponúkať. K popularite kryptomien šiba-inu a dogecoin prispieva aj šéf automobilky Tesla Elon Musk, ktorý sa ku kryptomenám často vyjadruje na Twitteri.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?