2. marca 2020

Developer Penta Real Estate predal kancelársku budovu Rosum na rohu bratislavských ulíc Ružinovská a Bajkalská za 60 miliónov eur. Novým majiteľom je od minulého týždňa rakúska spoločnosť European City Estates.

Kancelársky projekt Rosum má vyše 22 000 štvorcových metrov prenajímateľných kancelárskych priestorov, obsahuje aj retailovú časť pre obchody a služby. Priestory sa nachádzajú v dvoch vežiach – severnej a južnej, ktoré konštrukčne spája parkovací dom na nižších podlažiach so 470 parkovacími miestami.

FOTO: Penta predstavila novú nemocnicu v Bratislave.
Záujem o ňu má aj štát

Medzi jej nájomcov patria napríklad spoločnosti News and Media Holding, Covestro, Teva Pharmaceuticals a Nestle. Ako píše na svojej stránke developer, celkové stavebné náklady na projekt dosiahli výšku takmer 28 miliónov eur a stavba bola dokončená koncom roka 2016.

„Predaj Rosumu považujem za dôkaz, že aj na bratislavskom trhu sa dajú robiť projekty, ktoré sú svojou technickou kvalitou a komerčným nastavením zaujímavé aj pre medzinárodných investorov. Rosum patrí medzi naše najúspešnejšie projekty a je pre Penta Real Estate skvelou vizitkou aj do budúcna,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko.

Penta Real Estate je jednou z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorú založili v roku 1994. Realitná divízia Penty má aktuálne 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a Poľsku. Zameriava sa na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2018 bola hodnota aktív Penta Real Estate takmer 1,3 miliardy eur.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk