2. decembra 2020

Koncoročné vydanie Forbesu už tradične venujeme Osobnosti roka. Tento rok je iný v mnohých ohľadoch. Pandémia zmenila spôsob, akým žijeme, učíme sa i pracujeme – a zmenila aj náš výber. Osobností roka sme vybrali 12 a zastupujú tisíce zdravotníkov, učiteľov, epidemiológov, vedcov, ľudí zo samospráv, lídrov biznisu i politiky, dobrovoľníkov: všetkých hrdinov koronakrízy. Prečítajte si, čo ich tento rok naučil. Okrem toho na 212 stranách prinášame i ďalšie príbehy z biznisu, ale tiež tipy na darčeky, rozhovory o pive, knihách, o hudbe a nezabudneme ani na cvičenie. Tak hor sa do toho!

 

Decembrová obálka oceňuje všetkých, ktorí sa zapojili do boja s koronakrízou. Ilustrácia: Tina Minor

Decembrový Forbes si môžete kúpiť tu.

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa decembrový magazín oplatí prečítať:

Startup na pomoc seniorom a Slovák, ktorý ho rozbiehal

Martin Očenáš. Foto: Ondřej Pýcha

Nájsť ošetrovateľa pre svojich blízkych je vďaka britskému startupu Cera Care úplne jednoduché. Nečudo, že si tento startup, ktorého prvé riadky kódu vytvoril slovenský spoluzakladateľ Martin Očenáš, vyslúžil veľa pozornosti od britskej vlády aj médií. Nehovoriac o investoroch, ktorí doň naliali už viac ako 90 miliónov dolárov.

Reklama

Počúvajte olympijského víťaza: Deti sa musia hýbať

Matej Tóth. Foto: SITA

Matej Tóth, olympijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov, upozorňuje, že deťom, pre ktoré je telesná výchova jediným zdrojom pohybu, musíme poskytnúť šancu, aby si aspoň trochu zacvičili. Pretože zdravé deti sú úplným základom toho, aby krajina mohla byť v budúcnosti úspešná. Tóth preto pripravil program, ako na to.

Musíme pridať, a to poriadne

Eva Stejskalová má v MicroStepe okrem iného na starosti inovácie. Foto: Miro Nôta

Eva Stejskalová je spoluzakladateľka a jedna z výkonných riaditeľov firmy MicroStep, ktorá vyvíja a vyrába rezacie CNC stroje. Ako sa pozerá na slovenskú schopnosť prinášať konkurencieschopné priemyselné inovácie? „Ak chceme prosperovať, musíme výrazne pridať, všetci okolo sú oveľa ďalej vpredu,“ odkazuje.

Plzeň a muž, ktorý ju stelesňuje

Legendárny sládok Václav Berka. Foto: Pilsner Urquell

Je treťou generáciou Berkovcov, ktorí pracujú v Plzeňskom Prazdroji. Emeritný vrchný sládok pivovaru Václav Berka rozpráva o histórii svetoznámeho ležiaka, o príbehoch z kultových českých pivární aj o trendoch na pivnej scéne.

Tak sa predveď, Slovák

Autor Juraj Červenák. Foto: Miro Nôta

Juraj Červenák sa presadil ako autor historickej fantasy, ročne sa predá až 50-tisíc jeho kníh, najviac na českom trhu. Patrí tak medzi najúspešnejších slovenských spisovateľov. Vedeli ste, že prvé roky aj písal v češtine? V Česku sa tiež často odohrávajú jeho knihy vrátane zatiaľ poslednej, ktorá sa vracia do Plzne v čase, keď tam sídlil cisár Rudolf II.

Nech sa vám decembrový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?