13. septembra 2021

Nová autobusová stanica a centrum Nivy v Bratislave v týchto dňoch podstupuje posledné úpravy v exteriéri a na fasáde budovy. Cestujúcich po prvýkrát privíta 30. septembra, oznámil developer HB Reavis. Prvé štyri dni po otvorení sľubujú Nivy bohatý program plný hudby, tanca, športu a prekvapení pre deti, podrobnosti uverejnia v najbližších dňoch.

Okrem toho, že sa stanú hlavným dopravným uzlom, budú nové Nivy ponúkať aj širokú škálu služieb a aktivity na trávenie voľného času. Na poschodí nájdu návštevníci nákupné centrum, služby, gastro zónu, detské ihriská a na zelenej streche si budú môcť urobiť piknik, grilovačku s kamarátmi alebo si zacvičiť s výhľadom na mesto. Súčasťou komplexu je aj bežecký ovál.

Na zelenej streche autobusovej stanice Nivy si budete môcť zacvičiť s výhľadom na mesto. Foto: HB Reavis

Nové značky aj služby

Centrum Nivy prinesie známe módne značky ako Stradivarius, Reserved, Intimissimi New Yorker či SOM store s modelmi od slovenských dizajnérov. Zároveň prídu do Bratislavy aj značky, ktoré sme na Slovensku doteraz nemali –  Women‘secret, Oysho či Zara Home.

„Ešte tento rok plánujú otvoriť svoje prevádzky obľúbený Peek & Cloppenburg či škandinávsky Lindex, svoju najväčšiu predajňu pripravuje aj Humanic,“ vyjadrila sa Beáta Móriová, PR manažérka Nivy centra.

V priestoroch centra návštevníci nájdu Alzu, Nay elektrodom, iStores či showroom značky PlayGoSmart. Gastroscénu zastúpi známy fastfoodový reťazec McDonald’s, food court Hummusbar, reštaurácie a streetfoodové prevádzky.

Reklama

„Supermarkety okrem Lidla doplní aj na trhu známa značka Yeme, ktorá otvorí na Nivách okrem potravín aj svoju prvú bezlepkovú pekáreň,“ dodala Móriová. Súčasťou budovy bude aj tržnica s farmárskymi potravinami aj so špecialitami zo zahraničia, už teraz ponúka možnosť objednať si donášku produktov online.

Chýbať nebudú ani služby – optika, hodinárstvo, pošta, servis elektroniky, ambulancia zubného lekára, fitnesscentrum, cestovná kancelária, kaderníctvo aj barber.

Nová autobusová stanica otvorí brány pre návštevníkov už 30. septembra. Foto: HB Reavis

Ako budú vyzerať nástupištia

Terminál novej autobusovej stanice bude letiskového typu s 36 nástupiskami, siedmimi výstupiskami a 86 stojiskami pre autobusy s bezbariérovým prístupom. Na stanicu sa po jej otvorení cestujúci dostanú nepretržite, 24 hodín denne sedem dní v týždni.

Pre lepšiu prehľadnosť spojení sú na stanici nainštalované  LCD TV panely, veľká LED stena letiskového typu a niekoľko samoobslužných dotykových kioskov. Na stanicu sa bude dať dostať pešo aj bicyklom, pričom pre cyklistov je v okolí stanice vybudovaná cyklocesta. Vjazd autom do podzemnej garáže bude samozrejmosťou.

Autobusová stanica Nivy v Bratislave. Foto: HB Reavis
Parkovanie pri nabíjacej stanici. Foto: HB Reavis

Interiér autobusovej stanice

Hneď na prvom podzemnom podlaží autobusovej stanice, sa bude nachádzať niekoľko prevádzok, medzi ktoré budú patriť aj tie s rýchlym občerstvením. Cestujúci počas čakania na svoj spoj, môžu využiť úschovňu batožiny, informačné pulty, rodiny s deťmi aj miestnosti na prebaľovanie a dojčenie.

Nebude chýbať ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov či bezplatnú wifi sieť v celom priestore stanice.

Autobusová stanica Nivy – vizualizácia

Začiatok výstavby

Výstavba sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017, ukončili ich v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské nivy.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?