27. augusta 2021

Autobusová stanica v komplexe Nivy v Bratislave je vo finále. Developer HB Reavis informuje, že stavebné práce končia a dolaďuje už len detaily – testuje osvetlenie, technológie a informačné systémy.

Terminál novej autobusovej stanice bude letiskového typu s 36 nástupiskami, siedmimi výstupiskami a 86 stojiskami pre autobusy s bezbariérovým prístupom. Na stanicu sa po jej otvorení cestujúci dostanú nepretržite, 24 hodín denne sedem dní v týždni.

Bezplatná wifi sieť

Priestory stanice budú na prvom podzemnom podlaží. Cestujúci môžu priamo na tomto podlaží zájsť aj do obchodov, drogérie či do prevádzok s rýchlym občerstvením.

„Využiť môžu úschovňu batožiny, informačné pulty, rodiny s deťmi aj miestnosti na prebaľovanie a dojčenie. Chýbať nebude ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov či bezplatnú wifi sieť v celom priestore stanice,“ informuje investor na webe komplexu Nivy.

Reklama
Autobusová stanica Nivy – vizualizácia. Zdroj: HB Reavis

Na stanici bude deväť LCD TV panelov, veľká LED stena letiskového typu a niekoľko samoobslužných dotykových kioskov. Vďaka nim má mať verejnosť prehľad o príchode a odchode autobusov. Na stanicu sa bude dať dostať pešo, bicyklom i autom.

Ako sa tam dostanete autom a pešo

Na vjazd autom do Nivy centra bude potrebné použiť hlavný kruhový objazd prístupný z ulice Mlynské nivy, ktorý vodičov nasmeruje na parkovisko na druhom podzemnom podlaží. „Odtiaľ sa vyvezú ľudia výťahom na -1. podlažie priamo do priestorov autobusovej stanice alebo travelátorom,“ spresnil investor.

Ak cestujúci prišli pešo, môžu vojsť ktorýmkoľvek vstupom z Páričkovej, z Mlynských nív či zo Svätoplukovej. „Na autobusovú stanicu sa dostanú 14 výťahmi a dvomi eskalátormi, ktoré sú rozmiestnené po celom centre. Ak sa budú chcieť dostať na stanicu mimo otváracích hodín centra, treba použiť vchod od Nivy Tower,“ spresnil developer.

Na podzemnom podlaží budú autobusové terminály aj obchody či prevádzky s rýchlym občerstvením. Foto: HB Reavis

Projekt má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Zelená strecha ponúkne bežeckú dráhu, zóny na cvičenie či piknik, komunitnú záhradu aj detské ihriská.

Termín otvorenia

Otvorenie komplexu Nivy na Mlynských nivách v Bratislave smeruje spoločnosť HB Reavis ku koncu leta, konkrétnejšie ku koncu tretieho kvartálu tohto roka. „Presný dátum stále závisí od viacerých faktorov, či už od spomínanej tretej vlny pandémie, ale aj od administratívnych procesov a povolení,“ uviedol pre Forbes.sk hovorca HB Reavis Slovakia Sebastián Révay.

Dodal, že hlavné mesto tak dostane „novú reprezentatívnu autobusovú stanicu s verejne prístupnou zelenou strechou, moderné nákupné centrum a celoročnú tržnicu“.

Výstavba sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017, ukončili ich v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské nivy.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?