30. septembra 2021

Spoločnosť Crowdberry, ktorá okrem online investičnej platformy spravuje aj dva fondy rastového kapitálu, získala investíciu 1,5 milióna eur na vlastný rozvoj. Samotní investori sa peniaze chystajú využiť na rozširovanie možností financovania pre české a slovenské firmy a nehnuteľnosti, a zároveň chcú investorom poskytnúť nové možnosti na zhodnotenie kapitálu. 

Súkromní investori poskytli v posledných šiestich rokoch od jej založenia novovznikajúcim firmám kapitál v objeme 30 miliónov eur. Ich portfólio obsahuje 19 českých a slovenských firiem, medzi inými napríklad aj GymBeam, MultiplexDX, Footshop, Boataround či Isadore Apparel.

Firmy aj nehnuteľnosti

Okrem toho ich aktivity siahajú aj do investovania v oblasti nehnuteľností, napríklad do centra pre ľudí trpiacich Alzhaimerom Dúbravská oáza či do ďalších centier a logistických parkov. Ďalších 11 miliónov okrem toho preinvestovali prostredníctvom investičného fondu v správe CB Investment Management.

Ako hovoria zástupcovia Crowdberry, ich cieľom je zvyšovanie hodnoty investovaného kapitálu a ich obchodný model presvedčil teraz investorov, aby im poskytli 1,5 milióna eur na ďalší rozvoj.

Digitalizácia

„Záujem investorov byť súčasťou Crowdberry dvojnásobne prevýšil naše očakávania. Po piatich rokoch našej práce tak dostávame silný mandát na potvrdenie našej misie v rozvoji univerzálnej platformy pre priame financovanie dynamických firiem a nehnuteľností,“ hovorí Dano Gašpar, managing partner Crowdberry.

Reklama

Spomínané peniaze sa chystajú použiť najmä na prehĺbenie digitalizácie priameho vstupu do firiem a nehnuteľností a s tým súvisiaci vývoj online platformy Crowdberry.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?