24. júla 2020

Od sobotňajšej polnoci (25. 7.) bude v Českej republike povinné nosenie rúšok na vnútorných akciách nad 100 osôb. Od pondelka 27. júla bude obmedzená kapacita verejných vnútorných podujatí na 500 osôb. Pritom pôjde o športové či kultúrne podujatia, nariadenie sa totiž nevzťahuje na reštauračné zariadenia či open space kancelárie. Oznámil to na tlačovej konferencii český minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Zároveň však upokojoval, že plošné opatrenia sú iba preventívne a česká vláda zatiaľ neplánuje žiadne, ktoré by mali akýkoľvek dopad na biznis.

Koľko stojí pas tropickej krajiny?
Korona zamiešala aj tento zvláštny biznis

„Nebudeme zavádzať žiadne opatrenia, ktoré by obmedzovali ekonomiku alebo voľný pohyb osôb,“ povedal Vojtěch. Podľa jeho slov teda zatiaľ nie sú v pláne plošné karanténne opatrenia. Ľudia sa tak môžu ďalej voľne pohybovať, chodiť do práce či vycestovať do zahraničia.

Za stredu 22. júla eviduje Česko 247 novonakazených prípadov, čo je najviac od 28. júna. Vojtěch dodal, že na jednotke intenzívnej starostlivosti je momentálne iba jeden pacient a lekári majú situáciu pevne pod kontrolou.

Článok vyšiel v českej verzii magazínu Forbes

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?