28. októbra 2020

Jeden z najlepších hokejistov všetkých čias Wayne Gretzky s manželkou Janet postavili dom v lokalite Thousand Oaks v Kalifornii v roku 2002. Teraz ho ponúkli na predaj a pýtajú zaň 22,9 milióna dolárov. Sídlo dýcha rodinnou históriou a niekdajšia superhviezda NHL ho už raz predala. 

Rodina slávneho hokejistu (s manželkou Janet majú päť detí) dom postavila potom, ako Wayne Gretzky skončil s aktívnou hokejovou kariérou a v roku 2007 ho predali po prvý raz. V roku 2018 však dom odkúpili späť, keď sa rodina rozhodla opäť presťahovať do Kalifornie.

Luxusná nehnuteľnosť postavená v americkom štýle Colonial Revival sa nachádza v ohradenom súkromnom klube Sherwood Country Club a rozprestiera sa na pozemku s rozlohou 2,7 hektára. Má šesť spální a osem kúpeľní. Keď prejdete cez bránu do areálu, dostanete sa na kruhovú príjazdovú cestu obklopenú udržiavanou zeleňou a vodnými plochami. Tento honosný dom nedávno prešiel rekonštrukciou a miešajú sa v ňom tradičné dizajnové prvky s modernými.

Majiteľ obchodov Zara nakupoval nehnuteľnosti.
Ich celková hodnota dosiahla 15,2 miliardy eur

Vnútri sa nachádza ohromujúci foyer s majestátnym točitým schodiskom a ozdobnými lištami na stenách a stropoch v celom dome. Vila je dvojposchodová, vzdušná a priestranná s nádhernými výhľadmi skoro z každej izby. Zdobia ju čierne a biele odtiene, zo stropov visia elegantné lustre a luxusná kuchyňa je vybavená mramorovými pracovnými plochami.

V luxusnej kuchyni sú mramorové povrchy a vzácne lustre. Foto: CARSTEN SCHERTZER/THE LUXURY LEVEL.

Dom navrhol architekt Richard Landry, ktorý je autorom mnohých luxusných domov v južnej Kalifornii. V dome s rozlohou 1207 štvorcových metrov navrhol klasické biele aj červené tehlové stĺpy. Na druhom poschodí sa nachádza priestranná terasa s bielym zdobeným zábradlím s pohľadom na bazén a prekrásnymi výhľadmi na okolie. Keďže dom je situovaný na myse, dajú sa tam vychutnať panoramatické výhľady na jazero Sherwood, hory oblasti Santa Monica, ako aj na golfové ihrisko.

Hokejový velikán: Čo číta Zdeno Chára
a ako sa dostal k svojej prísnej diéte?

Nájdete tam aj premietaciu miestnosť, fitnescentrum, biliardovú miestnosť, domácu kanceláriu, vonkajší priestor na voľnočasové aktivity, gril, pec na pizzu, vonkajšie verandy a záhrady v okolí nehnuteľnosti. K dispozícii je priestranný salónik pri bazéne a vírivke, ako aj rozsiahly trávnik obklopujúci dom zo všetkých strán. V dome je šesť krbov. Okrem hlavnej obytnej časti sú súčasťou nehnuteľnosti aj dva domy pre hostí, tenisové kurty a samostatná garáž pre štyri autá.

Oblasť Sherwood Country Club, kde sa dom nachádza, má 18-jamkové golfové ihrisko, členom klubu a hosťom sú k dispozícii aj kúpele, fitnes zariadenia a niekoľko tenisových kurtov.

Oblasť Thousand Oaks je atraktívna aj príjemným počasím typickým pre južnú časť Kalifornie či blízkosťou do Los Angeles. Tichá obytná štvrť obyvateľom poskytuje súkromie a bezpečnosť (brána je vybavená 24-hodinovou strážnou službou).

Gretzky je rodák z Kanady, ktorý v NHL strávil 20 hokejových sezón. Hral za tímy Edmonton Oilers, Los Angeles Kings, St. Louis Blues a New York Rangers. Je považovaný za hokejovú legendu a v rámci NHL je držiteľom 61 rôznych rekordov.

Autorkou článku je Emma Reynolds. Pre americký Forbes píše o dizajne a luxusných nehnuteľnostiach.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?