29. apríla 2020

Hlavné mesto sa ani tento rok nedočká novej autobusovej stanice. Aj keď plány developerskej firmy HB Reavis hovorili o tom, že prví návštevníci prídu na novú Stanicu Nivy už na jeseň 2020, je dnes všetko inak. Termín privítania prvých ľudí sa totiž posúva na jar 2021.

Podľa informácií Forbesu sa tak developer rozhodol preto, lebo pandémia ochorenia Covid-19 vo veľkom zasiahla maloobchod. Otvorenie sa tak má posunúť o niekoľko mesiacov a mnohé bude závisieť od dvoch faktorov – ako sa zotaví retail a ako bude projekt stavebne pripravený. Práce na ňom pokračovali aj počas pandémie, no za sprísnených podmienok a v špeciálnom režime.

HB Reavis dokončil predaj Twin City Tower.
Kórejčania zaplatili 120 miliónov eur

Okrem autobusovej stanice je súčasťou projektu nákupné centrum, tržnica a výšková administratívna budova Nivy Tower, v ktorej už sídlia nájomcovia. Priestory stanice majú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia s tým, že nástupištia autobusov budú v podzemí. Spolu s projektom mala byť sprístupnená aj ulica Mlynské nivy.

Pozastavené aj búranie

Tá sa rekonštruuje od mája 2017 a po otvorení sa má premeniť na nový bratislavský bulvár s podzemným kruhovým objazdom, modernými zastávkami pre MHD či cyklotrasami a chodníkmi so zeleňou. Na nový dátum otvárania bulváru sme sa pýtali zástupcov Bratislavy. Aspoň čiastočné spustenie ulice pre MHD, peších a cyklodopravu by sa malo uskutočniť na jeseň tohto roku. “Našou prioritou aj za tejto mimoriadnej situácie je plnenie harmonogramu stavebných prác a v tejto chvíli hľadáme spolu s HB Reavis riešenie,” tvrdí hovorca mesta Peter Bubla.

Reklama

Celý projekt je jedným z najväčších, ktoré firma najbohatšieho Slováka Ivana Chrenka realizuje. Náklady na jeho vybudovanie by sa mali vyšplhať na 345 miliónov eur.

HB Reavis pre koronavírus dočasne pozastavuje
práce na bratislavskom Apollo 1

Okrem Stanice Nivy a jej okolia sa z Chrenkovho portfólia dotkol koronavírus aj búracích prác na budove Apollo 1 na Prievozskej ulici v Bratislave. Tie museli prerušiť pred vyše mesiacom, developer ako dôvod uviedol fakt, že búranie zabezpečovala firma z Českej republiky. V čase uzatvárania hraníc sa jej zamestnanci preto vrátili naspäť domov. V tom období ešte práce na Stanici Nivy pokračovali, aj keď za sprísnených bezpečnostných opatrení.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?