16. júla 2021

Online donášková služba jedla Bistro.sk mení majiteľa. Ringier Axel Springer Media ju predáva amsterdamskej spoločnosti Just Eat takeaway.com, ktorá patrí medzi významných svetových hráčov v donáškach jedla a je jednotkou na viacerých trhoch v Európe. Oznámili to dnes obe spoločnosti.

Hodnota obchodu predstavuje takmer 50 miliónov eur a firmy predpokladajú, že po terajšom podpise dohody transakciu ukončia v nadchádzajúcich mesiacoch tohto roka.

V ponuke takmer 2000 reštaurácií

Bistro.sk začalo na tunajšom trhu fungovať v roku 2013 a stalo sa najväčšou službou tohto typu na Slovensku. Výrazný rast prišiel aj počas pandémie koronavírusu, keď sa významne zvýšil záujem reštaurácií a zákazníkov o donášky. Ringier Axel Springer, doterajší majiteľ, hovorí, že služby Bistro.sk využíva ročne viac ako 400-tisíc aktívnych zákazníkov, ktorí uskutočnia milióny objednávok, pričom služby na platforme ponúka takmer 2-tisíc reštaurácií.

Službu rozbiehal ešte vtedajší CEO a stále akcionár Ringier Axel Springer SK Milan Dubec. „Keď som pred 7 rokmi kupoval prvú tlačiareň na objednávky pre reštaurácie, ani som netušil, aký úspešný príbeh napíšeme,“ komentoval terajšiu transakciu.

„Akvizíciou Bistro.sk pridávame do portfólia profitujúcu online donáškovú službu jedla, ktorá veľmi dobre zapadá aj do našej geografickej stopy,“ vysvetlil Jörg Gerbig, COO Just Eat takeaway.com. Značka sa objavovala napríklad počas nedávneho futbalového šampionátu Euro2020 a bude tiež sponzorom nadchádzajúceho ročníka Ligy majstrov UEFA.

Reklama

Ringier Axel Springer sa po predaji donáškovej služby chce ešte viac sa zamerať na rast a investičnú stratégiu v segmente online médií, classifieds a komunitného biznisu, potvrdil Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG. Do roku 2018 bola firma na Slovensku známa predovšetkým ako majiteľ tradičných papierových médií. No v rámci zmeny stratégie ich predala spoločnosti Antona Siekela (Nový Čas), časopiseckú divíziu získala Penta.

Aktuálne portfólio Ringier Axel Springer zahŕňa najnavštevovanejšie portály ako Aktuality.sk, Diva.sk, Šport.sk and Živé.sk, najväčšie realitné a automobilové inzertné portály Nehnuteľnosti.sk, TopReality.sk, Autobazar.EU, Autobazar.sk a ďalšie silné produkty ako Azet.sk či online komunitný portál Pokec.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?