2. decembra 2021

Spoločnosť InoBat podpísala kontrakt na dodávku prvej linky na výrobu batérií pre elektromobily s čínskou firmou Wuxi Lead. V centre vo Voderadoch by mala byť linka uvedená do prevádzky do konca budúceho roka a pri plnom vyťažení by mohla produkovať vyše 260-tisíc batériových článkov ročne, informoval vo štvrtok InoBat.

Spoločnosť Wuxi Lead patrí k popredným svetovým výrobcom týchto zariadení a v minulosti dodala linky pre automobilky Volkswagen, Nissan či Tesla. Marián Boček z firmy InoBat Auto ozrejmil, že Wuxi Lead si vybrali pre flexibilitu a kvalitu ich zariadenia, spojeného s profesionálnou podporou ich technického tímu v Európe.

Batérie vyvinuté spoločnosťou InoBat už v lete absolvovali bezpečnostné a výkonnostné testy v kórejskom testovacom centre. Pozitívne výsledky dosiahli v rýchlosti nabíjania, životnosti, kapacite, ale napríklad aj v citlivosti na teplotné výkyvy.

Za spoločnosťou InoBat stojí konzorcium investorov a technologických spoločností vrátane vedúceho investora IPM Group, ktorý sa špecializuje na prinášanie prelomových technológií do Európy. Medzi strategických investorov a partnerov patria ČEZ Matador, AEN, MSM Group, Across, Wildcat Discovery Technologies a najnovšie aj ťažobná spoločnosť Rio Tinto.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Reklama
Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?