10. septembra 2020

Nie je žiadnym tajomstvom, že raper Jay-Z s manželkou a speváčkou Beyoncé obľubujú veľké a luxusné jachty. Najnovšie však táto zámožná dvojica prekonala samých seba, keď si na dovolenku v Chorvátsku prenajala jednu z najväčších a najdrahších superjácht na svete.

Dvojica, ktorá má vďaka šikovným investíciám rapera Jay-Z už majetok v odhadovanej hodnote miliardy amerických dolárov, si rada užíva vo veľkom štýle. Nie je preto prekvapením, že si našla záľubu práve v superjachtách, ktoré poskytujú omnoho viac bezpečnosti, súkromia a v neposlednom rade luxusu ako bežné výletné lode.

Obor na vlnách

Jay-Z a Beyoncé majú za sebou už niekoľko pobytov na známych superjachtách. Napríklad, obývali už Kismet, 92-metrov dlhú superjachtu miliardára Shahida Khana (majiteľa amerického futbalového klubu Jacksonville Jaguars), ktorú vyrobila nemecká lodenica Lürssen pod dohľadom floridského brokera Moran Yacht & Ship. Práve táto jachta ohúrila vlani návštevníkov každoročnej jachtárskej šou v Miami.

Korona nezastavila stavbu najväčšej superjachty.
Nechýba jej kino, bazén ani heliport

Podľa správ portálu Superyachtfan.com si známa dvojica vybrala pre svoju tohtoročnú dovolenku v chorvátskych vodách nielen jednu z najväčších a najdrahších jácht, aké kedy obývala, ale rovno jednu z najluxusnejších superjácht na celom svete. Jej meno je Lana a impozantné je nielen jej vybavenie, ale aj cena.

Reklama
Prenájom tejto jachty na týždeň sa vyšplhá na 1,7 milióna dolárov. Predajná cena je neuveriteľných 200 miliónov dolárov. Foto: Forbes.com

Nie je ťažké uhádnuť, prečo sa cena za prenájom tejto jachty na týždeň šplhá takmer na dva milióny dolárov. Stačí si pozrieť exkluzívne zábery pre Imperial od Jeffa Browna z Breed Media v galérii nižšie a pochopíte.

Táto takmer 107 metrov dlhá superjachta s motorom Rolls Royce pochádza z dielne luxusnej talianskej lodenice Benneti. Jay-Z a Beyoncé si ju údajne prenajali cez monackého brokera Imperial Yachts. Lana prvýkrát vyplávala do vôd až v tomto roku, je to teda úplná novinka.

Luxus na dlani

Táto superjachta dokáže ubytovať až 16 hostí v ôsmich kajutách a až 34-člennú posádku v 17 ďalších kajutách. Pomer posádky k hosťom je teda skutočne pôsobivý.

Nehovoriac o tom, že spálňa pre hostiteľov je o niečo výnimočnejšia, než pre ostatných hostí, i keď aj ich izby nesú status V.I.P. Pritom každá z týchto kajút je jedinečná svojím zariadením aj dizajnom z dielne tímu Benetti Design.

Aby sa hosťom pobyt na mori nemálil, môžu si oddýchnuť aj pri procedúrach vo wellnesse, ktoré táto jachta taktiež ponúka. A pre každého, kto si chce poriadne zacvičiť, je k dispozícii plne vybavené fitnescentrum.

Star Trek na oceáne.
Pozrite si, ako bude vyzerať jedna z najzaujímavejších superjácht

Nemôže chýbať ani domáce kino s pôsobivým audio systémom. Samozrejmosťou je aj veľký vonkajší bazén s mnohými možnosťami na opaľovanie priamo na palube.

Ako vidíte, Lana nie je len tak hocijaká jachta. Dalo by sa povedať, že ide o masívny plážový klub na vlnách, ktorý umožní hosťom užiť si nielen pobyt na mori – so všetkým luxusom a súkromím, ktoré k tomu patria – ale ešte aj poskytuje neobmedzené vybavenie (lode, jet skis, príslušenstvo na potápanie a ďalšie hračky pre bohatých).

Táto loď je skutočne unikátna, a to aj pre takých náročných dovolenkárov, akými sú Jay-Z a Beyoncé.

Prispievateľ Bill Springer píše pre Forbes o luxusných lodiach a lietadlách. 

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?