29. januára 2021

„Peniaze plodia peniaze, povedal ktosi veľmi múdry,“ spievajú Lasica a Satinský. V prípade známych podnikateľských dynastií to platí do bodky. No ani mnohé známe tváre šoubiznisu by sa možno nevyšplhali tak vysoko, ak by nepochádzali z majetných pomerov. Poďme sa pozrieť, ktoré celebrity sa narodili so striebornou lyžičkou v ústach.

Edward Norton

Bohatstvo nadobudla rodina herca Edwarda Nortona vďaka jeho starému otcovi Jamesovi Rousovi, známemu dizajnérovi nehnuteľností, a otcovi, právnikovi, ktorý pôsobil ako federálny prokurátor počas vládnutia 39. prezidenta Spojených štátov Jimmyho Cartera.

Edward Norton bol dvakrát nominovaný na Oscara a získal ocenenie Zlatý glóbus. Foto: SITA/AP/Ettore Ferrari

Sestry Kardashianové/Jennerové

Mama klanu Kris Jenner bola milionárkou ešte predtým, ako sa rodina zviditeľnila vďaka reality show Keeping Up with the Kardashian. Najprv bola vydatá za multimilionára Roberta Kardashiana, právnika, ktorý obhajoval hollywoodske celebrity.

Po ich rozvode sa Kris opäť vydala, tentokrát za bývalého športovca Williama Brucea Jennera, ktorý rok po ich rozvode podstúpil zmenu pohlavia a dnes je z neho Caitlyn Jenner. Rodina oplýva značným majetkom a Kylie Jenner patrí podľa amerického Forbesu medzi najbohatších ľudí sveta.

Dvojica sestier Jennerových a trojica sestier Kardashianových spolu so svojou matkou Kris Jenner na propagačnom materiáli k svojej reality show. Foto: BRIAN BOWEN SMITH/E! ENTERTAINMENT

Adam Levine

Do rodinnej kasy sa bohatstvo nahromadilo vďaka šikovnosti otca speváka skupiny Maroon 5. Fred Levine je zakladateľ siete obchodov s názvom M.Fredric, v súčasnosti vlastní dva butiky s pánskou módou v Los Angeles.

Reklama
Ako spevák skupiny Maroon 5 získal Adam Levine niekoľko ocenení. Foto: SITA/AP Photo/Mark Humphrey

Taylor Swift

V roku 2019 sa Taylor Swift umiestnila na prvom mieste Forbes rebríčka najlepšie zarábajúcich celebrít. Turné popovej speváčky s názvom Reputation, ktoré sa konalo v roku 2018, bolo oficiálne najziskovejším v histórii USA a vynieslo 266,1 milióna dolárov.

Jej majetok sa v roku 2019 pohyboval na úrovni 185 miliónov dolárov. No okrem toho by sa mohlo Taylor Swift ujsť aj slušné dedičstvo – jej otec je prestížny finančný poradca a jej matka bola obchodná konateľka investičného fondu.

Ako malá jazdila Taylor Swift na koňoch, jej rodina vlastnila niekoľko kovbojských koní a poníkov. Foto: SITA

Paris a Nicky Hilton

V tomto zozname, samozrejme, nemôžu chýbať ani sestry Paris a Nicky Hiltonové. V roku 2019 zomrel Barron Hilton, severoamerický obchodný magnát a šéf impéria hotelov Hilton. Jeho majetok bol vyčíslený na 2,3 miliardy dolárov, z ktorých 97 % daroval na dobročinné účely.

Zvyšné tri percentá zdedili jeho potomkovia a, aj keď išlo o nepatrnú časť majetku, vďaka týmto peniazom sa budú mať Hiltonovci, medzi nimi aj Barronove vnučky Paris a Nicky, dobre až do konca života.

Paris Hilton na odovzdávaní ocenení American Music Awards v novembri 2020. Foto: SITA/AP Photo/Chris Pizzello

Miley Cyrus

Speváčka Miley Cyrus má hudbu v krvi. Jej otec Billy Ray Cyrus bol totiž známy country spevák a herec ešte predtým, ako sa Miley narodila. Navyše, Billov otec Ron Cyrus bol politik a štátny úradník v štáte Kentucky.

Miley Cyrus nie je jediný člen rodiny, ktorý sa venuje hudbe. Muzikantmi sú aj jej otec, setra či brat, a jej krstnou mamou je známa speváčka Dolly Parton. Foto: SITA/AP/Jordan Strauss

Ariana Grande

Obaja jej rodičia sú úspešnými generálnymi riaditeľmi, vďaka čomu zarábali slušné peniaze. Otec speváčky Ariany Grande založil dizajnérske štúdio IBI design. Jej matka bola riaditeľkou telekomunikačnej a bezpečnostnej spoločnosti Hose-McCann Communications.

Ariana Grande sa stala umelkyňou s najväčším množstvom singlov v top 10 za rok 2014, v tom čase mala 21 rokov. Foto: SITA/AP/Jordan Strauss

Gigi, Bella a Anwar Hadid

Sestry Hadidové si získali privilegované miesta na mnohých módnych mólach po celom svete, vďaka ktorým už zarobili milióny dolárov. No aj spolu so svojím bratom Anwarom sa vôbec nemuseli unúvať pracovať. Ich otec Mohamed Hadid je developer nehnuteľností, ktorého osobný majetok sa odhaduje na 200 miliónov dolárov. Ani ich matka Yolanda Foster sa nenechala zahanbiť – peniaze zarábala ako modelka.

Modelka Bella Hadid má staršiu sestru Gigi, ktorá je tiež modelka, a mladšieho brata Anwara. V roku 2016 získala cenu Modelka roka. Foto: SITA/AP/Vianney Le Caer

Gwyneth Paltrow

Oscarová herečka Gwyneth Paltrow sa so svetom filmu a peniazmi, ktoré sa v ňom točia, zoznamovala už odmalička. Jej otec Bruce Paltrow bol známy hollywoodsky producent a jej matka je herečka Blythe Danner. S dcérou si aj dvakrát zahrala.

Filmom žije u Paltrowovcov celá rodina. Mladší brat známej herečky Jake Paltrow je režisér a scenárista. Foto: SITA/AP/Jordan Strauss

Autorkou článku je Lola Lorca, redaktorka španielskeho vydania magazínu Forbes.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?