11. októbra 2020

Aj keď sme mali možno v lete nádej, že sa čoskoro naplno vrátime do kinosál, druhá vlna pandémie ju úplne zničila. Forbes preto vybral tipy na seriály a filmy, ktoré môžete sledovať aj z pohodlia domova na streamingových službách.

Navyše, keďže v Spojených štátoch slávia na konci októbra Halloween, ktorý sa spája s horormi a trilermi, je práve tento mesiac obdobím, keď streamovacie služby ako Netflix či HBO Go rozširujú ponuku týchto žánrov.

V prípade, že máte chuť sa báť, nezabudli sme ani na strašidelné tipy. Ak to však nie je vaša šálka kávy, môžete si vychutnať napríklad čoraz populárnejšie dokumenty z dielne Netflixu. Na konci článku vás čaká jeden bonus, ktorý stojí za to.

Populárne medzi ľuďmi

Raised by Wolves (HBO Go)

Americký sci-fi seriál, za ktorým stojí Aaron Guzikowski, a jeho prvé dve epizódy režíroval Ridley Scott (okrem iného je aj jeho výkonným producentom), zožal úspech aj medzi slovenskými divákmi. 

Čo sledovať na Netflixe v auguste?
Forbes vyberá najočakávanejšie filmy a seriály

Dej sa sústreďuje na dvoch androidov, ktorí vychovávajú ľudské deti. Keď však začnú náboženské rozdiely ohrozovať súdržnosť kolónie, androidi zistia, pred akou ťažkou úlohou stoja. 

Enola Holmes (Netflix)

Netflix oficiálne prisúdil dvojhodinovému filmu z univerza Sherlocka Holmesa nálepku „mysteriózny“, niektorí diváci ho však v recenziách nazvali „príjemnou rozprávkou“. Príbeh opisuje osud Enoly, dospievajúcej sestry známeho detektíva, ktorá sa vydá na cestu do Londýna hľadať svoju stratenú matku. 

Other Parents (HBO Go)

Zábavný mockument (fiktívne udalosti prerozprávané ako dokumentárny film) rozpráva príbeh nových a nastávajúcich rodičov, ktorí sa rozhodli založiť materskú školu. Seriál vysvetľuje čoraz častejší fenomén helikoptérového rodičovstva — avšak humorným, miestami až absurdným spôsobom.  

Nové a poučné

David Attenborough: A life on our planet (Netflix)

Oceňovaný 94-ročný dokumentarista, ktorý svoj život zasvätil pozorovaniu prírody, opäť nastavil ľudstvu zrkadlo. V poslednom dokumente, ktorý mal premiéru na streamovacej službe len pred niekoľkými dňami, poukazuje na to, čo ľudstvo spôsobilo divokej prírode a načrtáva nemilú budúcnosť. 

Jordan, Nike a miliardy.
Američania si od Netflixu vypýtali seriál, ktorý sa mal vysielať až v lete

My octopus teacher (Netflix)

Dokument zachytáva jeden rok v živote producenta Craiga Fostera, ktorý strávil potápaním s obyčajou chobotnicou. Príbeh netradičného priateľstva sa odohráva vo vodách neďaleko Juhoafrickej republiky. Dychberúce zábery ukážu divákom nielen podmorský svet, ale najmä to, čo sa od chobotníc môžu naučiť. 

Social dilemma (Netflix)

Oceňovaná snímka je kombináciou dokumentu a hraného filmu, ktorý dokresľuje realitu mnohých rodín. Technologickí experti, ktorí stoja za vybudovaním sociálnych sietí, opisujú pozadie a nebezpečenstvá populárnych platforiem, ktoré na nás denne číhajú. 

Ak sa chcete báť

Haunting of the Bly Manor (Netflix)

Dlhoočakávané voľné pokračovanie hororového seriálu Haunting of the Hill House z dielne režiséra Mika Flanagena sa musí popasovať s vysokými očakávaniami svojich fanúšikov. Príbeh je adaptáciou poviedky Turn of the Screw od Henryho Jamesa a odohráva sa v 80. rokoch v Anglicku. Hlavnou hrdinkou je pestúnka, ktorá sa má starať o dve osirelé deti vo veľkom gotickom dome plnom tajomstiev.  

Čo sledovať v týchto dňoch?
Forbes odporúča dokumenty či náučné seriály

The Devil all the time (Netflix)

Posledné obdobie praje spojeniu streamovacích služieb a hviezdneho obsadenia. Príkladom toho je aj viac ako dvojhodinový napínavý triler, ktorého dej sa odohráva na americkom stredozápade. Mladý hrdina, okolo ktorého sa zhlukujú podivné existencie, sa snaží zachrániť svoju rodinu a milovaných. 

Ratched (Netflix)

Dej psychologického trileru sa odohráva tesne po druhej svetovej vojne. Hlavnou postavou je zdravotná sestra Mildred Ratched pracujúca v nemocnici pre psychiatrických pacientov. Štýlovým a vždy upraveným vzhľadom sa však nenechajte pomýliť, pod povrchom totiž drieme temnota. 

Bonusový tip

Whose vote counts, Explained

Miniséria dokumentárneho bloku Explained tentokrát vysvetľuje volebný systém v USA. Tesne pred zrejme najsledovanejšími prezidentskými voľbami na svete sa vďaka tomuto dokumentu dozviete viac o komplikovanom volebnom systéme v Spojených štátoch. Prekvapia vás informácie o tom, ktoré hlasy zavážia najviac a prečo môže vyhrať aj kandidát, ktorý získa menší počet hlasov. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?