26. mája 2017

On
veľmi úspešný, náročný a zrelý bankár z Londýna na riadiacej pozícii, štyridsiatnik, introvert. Jej bolo tridsať, pracovala ako zdravotná sestra na Slovensku a bola okúzľujúca a temperamentná. Napriek tomu, že bol čerstvo rozvedený, hľadal partnerku pre zvyšok života, s ktorou by si založil rodinu. Teraz sú už vyše dvoch rokov spolu a tešia sa, že si rodinu skutočne založia.

Matchmaker,
Love hunter, Lovec sŕdc alebo jednoducho ako to má tridsaťdvaročná Katarína Němcová sama najradšej – dohadzovačka. Aj príbeh z úvodu bol jej prácou, pretože za svoj život dala dohromady tak 150 párov a už tri roky vedie matchmakingovú spoločnosť Find L’Amour, ktorá pôsobí v Prahe, Londýne, Bratislave, Viedni a v Moskve a plánuje rozbehnúť pobočku v Dubaji, Paríži a New Yorku.

Po
tom, čo pracovala ako headhunterka v New Yorku a žila na Taiwane, kde sa naučila praktizovať metódy tibetského budhizmu, sa usídlila napoly v Prahe a napoly v Londýne, kde hľadá partnerov top manažérom a manažérkam z celého sveta. Viac ako polovica párov, ktoré spojila, majú zmiešanú národnosť.

Deväťdesiat
percent jej klientov sú muži a ženy na riadiacich pozíciách a v súčasnosti hľadá Němcová a jej tím náprotivok pre dvesto z nich. „Nie som fanúšik vzťahov z rozumu. Väčšina mojich klientov sú ale racionálne, pragmatické typy, ktoré vedia, čo chcú, a idú na to veľmi cez hlavu. Niekedy je ale veľký rozdiel v tom, čo človek chce a čo skutočne potrebuje. Keď človek niečo chce, tak ja mu to dám, ale otázka je, ako dlho takýto vzťah vydrží. Často potom narážame na to, že keď hľadanie nejde, musíme začať riešiť človeka samotného, ​​a pomôcť mu byť pre vzťah pripravený,“ vysvetľuje Němcová.

Práve
vďaka kombinácii integrovaného matchmakingu a sebarozvoja na mieru prostredníctvom prvotriedneho tímu konzultantov, koučov a terapeutov získalo Find L’Amour v roku 2015 označenie rozvojovej-zoznamovacej agentúry číslo 1 v Českej republike. Katarína zdôrazňuje, že je dôležité, aby si každý zákazník uvedomil, že súčasťou hľadania partnera je tiež poznanie samého seba, pretože len potom môže byť dobrým partnerom s dlhodobým spokojným vzťahom.

„Nedávno
som sa musela s jedným klientom rozlúčiť. Mal u nás sedemkrát rande, ja aj naši konzultanti sme do neho investovali veľa a ani po toľkých nevydarených stretnutiach a stále rovnakom feedbacku od dám, odo mňa aj terapeuta sa nebol schopný pozrieť pravde do očí. Išlo o náročnú vec z detstva, s ktorou sa nevyrovnal, a bez jej vyriešenia a zmierenia sa s ňou si vybudoval celkom novú osobnosť. Všetko v jeho živote bolo založené na nepravde, neprijal sám seba a tým pádom ani ľudí okolo, a s hnevom potláčal svoje nespracované emócie.“

Na
95 percent sa Find L’Amour zaoberá privátnym matchmakingom, čiže hľadaním partnera alebo partnerky na mieru. Najzákladnejší balíček vyjde na 15-tisíc korún, v rámci ktorého vám počas 6 mesiacov váš Love Account Manager dohodne tri stretnutia s vhodnými náprotivkami podľa vášho výberu a vyberať si môžete z minimálne desiatich profilov. Cena stúpa s intenzitou požadovaných služieb a tým, či sa jedná o bronzový, strieborný, platinový, zlatý alebo kráľovský balíček.

„Ten
kráľovský, šitý na mieru z vás urobí nášho Super VIP klienta a môže vyjsť pokojne aj na pol milióna podľa toho, čo človek chce a ako rýchlo to chce. Trebárs som mala klienta, ktorý mal kapacitu ako počítač a chcel vidieť 500 profilov na mieru,“ opisuje slovenská podnikateľka.

Základom
úspešnej spolupráce je pre ňu osobný prístup, otvorená komunikácia a absolútna diskrétnosť. Klienti Find L’Amour totiž často nechcú, aby ktokoľvek iný vedel, že v databáze sú. Títo klienti tak vidia profily partneriek ako prví. „Najideálnejšie situácia je, keď sa na daného človeka naladím tak, že len zdvihnem telefón a poviem mu – mám pre neho náprotivok, a on, bez toho, aby videl fotku, mi uverí,“ vysvetľuje Němcová a dodáva, že v systéme rozhodne nedrží žiadne zlatokopky.

Aby ste
sa stali klientom Find L’Amour, musíte prejsť cez vstupnú konzultáciu, v rámci ktorej sa obe strany rozhodnú, či chcú začať spoluprácu. Popritom, že klient musí byť psychicky v poriadku a mal by byť Kataríne sympatický, základnou podmienkou je, aby mal jej klient určitú pridanú hodnotu. „Mali by ste byť v niečom dobrí, mať pre niečo vášeň. Nemusí to byť len vysoká pracovná pozícia, ale aby ste robili niečo zaujímavé, neustále na sebe pracovali a boli aktívni. Vlastne mať niečo, čím môžete druhú stranu inšpirovať a zaujať. Okrem požiadaviek je dôležité mať aj čo ponúknuť.“

Tím
Find L’Amour pracuje na báze ambasádorov, ktorí vyhľadávajú potenciálnych klientov, a v podstate ide o o neustály headhunting, počas ktorého sa takto do Find L’Amour dostane až 60 percent ľudí. „Vždy sa mi ľudia zverovali s mnohými osobnými vecami a mala som taký sen, aby som mohla nejakým spôsobom využiť každý kontakt alebo človeka, ktorého som v živote stretla. Nechcela som ale robiť klasický networking, vždy ma bavili osobné príbehy a bavilo ma ísť oveľa viac do hĺbky. Každý detail mi totiž pomôže mať spoľahlivú predstavu, čo daný klient hľadá a potrebuje.“

A
čo je podľa Kataríny základom šťastného vzťahu? „Je to humor, nadhľad a empatia. A tiež aby v ňom bolo päťdesiat percent rovnakého a päťdesiat percent iného, aby ste sa mohli dopĺňať. Keď sa stretnú dvaja uletení ľudia alebo dva chodiace počítače, tak to potom prajem do vzťahu good luck,“ smeje sa dohadzovačka milionárov.

Video Kataríny Němcovej v Show Jana Krausa si môžete pozrieť tu.