6. decembra 2021

János Kóbor, spevák a zakladateľ najslávnejšej maďarskej rockovej skupiny Omega, zomrel vo veku 78 rokov. Kapela o tom informuje na sociálnej sieti.

Hudobníka hospitalizovali s infekciou koronavírusom 9. novembra, odvtedy bol v starostlivosti lekárov. „Milióny fanúšikov ho milovali doma aj v zahraničí, ako stálu rockovú hviezdu. Zostalo len nepochopiteľné prázdno. Niet slov, ticho zostáva. Mecky zostane navždy v našich srdciach,“ píše sa v stanovisku kapely.

Podľa doterajších informácií Kóbor odmietol očkovanie proti Covidu-19. V rozhovore pre spravodajský server Ripost.hu to vysvetľoval tým, že nikdy nebol vážnejšie chorý a stále sa cíti zdravý a silný. Tvrdil, že nepatrí k antivaxerom ani k podporovateľom očkovania. „Ak vám na tom záleží, dajte sa zaočkovať,“ odkázal vtedy čitateľom a fanúšikom.

Hit Gyöngyhajú lány (Dievča s perlou vo vlasoch) poznajú aj tí, ktorí nevedia ani slovo po maďarsky, neskôr ho prevzali aj Scorpions. Skupina vznikla v roku 1962 v Budapešti, vydala viac ako 20 albumov v maďarčine aj angličtine.

Reklama

Aj počas komunistického režimu, kedy bola rocková hudba označovaná za podvratný prvok, koncertovali v zahraničí. Za prínos maďarskej kultúre získali viacero prestížnych ocenení.


Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?