11. novembra 2020

V Bratislave od pondelka 16. novembra otvoria po rozsiahlej rekonštrukcii ulicu Mlynské nivy. Oznámil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo a pre TASR potvrdil aj developer HB Reavis, ktorý patrí najbohatšiemu Slovákovi Ivanovi Chrenkovi. Dopravný podnik Bratislava (DPB) upozorňuje, že po otvorení ulice sa upravia trasy viacerých liniek MHD.

„Vieme potvrdiť, že v pondelok bude spustená do prevádzky ulica Mlynské nivy pre všetky druhy dopravy. Detailnejšie informácie poskytneme spoločne s magistrátom a DPB do konca tohto pracovného týždňa,“ uviedla hovorkyňa HB Reavis Martina Jamrichová.

Primátor Vallo na sociálnej sieti informoval, že na ulici v stredovom páse vysadil investor 30 kusov gledíčie trojtŕňovej a kompletne tu bude okrem ostatnej zelene dokopy približne 150 stromov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

🌳Mlynské Nivy sa zazelenajú V stredovom páse vysadil investor 30 kusov gledíčie trojtŕňovej ‘Skyline’. Na kompletne zrekonštruovanej ulici Mlynské Nivy bude tak okrem ostatnej zelene dokopy približne 150 stromov. Pozrite sa, ako to prebiehalo. 🍃Gledíčia trojtŕňová je opadavý strom, ktorý nie je náročný a je veľmi odolný voči mestskému znečisteniu. Ide o populárnu okrasnú drevinu, ktorá rýchlo rastie a má riedku korunu. Listy má perovité, žltkasté, neskôr svetlo zelené, podobné agátu. Na jeseň sa sfarbujú do žlta. ℹ️Ulica Mlynské Nivy sa otvorí pre osobnú aj verejnú dopravu od pondelka 16.11. Bližšie informácie prinesieme čoskoro. #matusvallomaradbratislavu #bratislava #zelen #stromy

Príspevok, ktorý zdieľa Matúš Vallo (@matus.vallo),

Zmena dopravných liniek

DPB upozorňuje, že od pondelka budú linky MHD 21, 25, 50, 70, 88, 202 a 210 premávať po pôvodných trasách. Ruší sa obchádzka po Páričkovej ulici. Linky 21, 25 a 88 budú začínať pred novou budovou autobusovej stanice. Linka 50 bude premávať cez Mlynské nivy, v smere k obchodnému domu Slimák cez Svätoplukovu a Páričkovu.

„Linka 70 bude premávať cez Karadžičovu a Mlynské nivy. Linka 202 bude začínať na Rajskej (Nemocnica sv. Michala) a premávať po Mlynských nivách. Budú ju dočasne obsluhovať autobusy. Linka 210 bude v oboch smeroch zachádzať pred novú budovu autobusovej stanice a bude zastavovať v každom smere na samostatnom nástupišti. Cestujúcim odporúčame venovať zvýšenú pozornosť cieľu spoja, ktorý je zobrazený na informačných tabuliach,“ spresnil dopravca na sociálnej sieti.

Linka 205 bude premávať cez Mlynské nivy a Svätoplukovu. V smere na Trnávku bude do polovice decembra obsluhovať aj zastávku Špitálska. Linky 208, 212 a N72 budú až do času finalizácie trolejového vedenia premávať po výlukových trasách. Obnovenie pôvodných trás sa predpokladá v polovici decembra. Linka X72 bude zrušená, nahradí ju linka 202 v pôvodnej trase.

Stanicu Nivy otvoria budúci rok

Rozsiahlu rekonštrukciu časti Mlynských nív začal developer HB Reavis v máji 2018 so zámerom vybudovať tu nový mestský bulvár. V rámci neho sa ráta s rozšírením komunikácie, s podzemným kruhovým objazdom, chodníkmi, cyklotrasou či zeleňou. Časť Mlynských nív pre túto rekonštrukciu v polovici februára 2019 uzatvorili pre dopravu.

Pôvodne sa rátalo, že po ulici bude na jeseň 2019 spustená aspoň premávka MHD. Po viacerých diskusiách s odbornou skupinou to však magistrát zamietol a s investorom sa dohodol o spustení kompletnej dopravy po letných prázdninách 2020. Investor tesne pri ulici Mlynské nivy buduje aj novu autobusovú stanicu. Stavbu plánoval investor dokončiť v tomto roku. Novú Stanicu Nivy však aj pre pandémiu nového koronavírusu otvorí až koncom leta 2021.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?