1. decembra 2018

Upozorňujem vás, že proces, o ktorom budeme ďalej hovoriť, môže trvať mnoho rokov a dokáže byť poriadne frustrujúci. No v konečnom dôsledku za to všetko stojí. 

Poďte sa pozrieť na trojicu krokov, vďaka ktorým dokážete zlepšiť svoj život a nájsť jeho pravý zmysel. Nech sa páči:

Krok 1: Zbavte sa toho zlého

Ujdite pred zdrojmi svojej negativity (vnútornými i vonkajšími). Jednoducho nerobte činnosti, ktoré vám nikdy nevrátia vaše investície. Odmietajte motivácie a ciele malicherných tyranov, ktorí sa vyžívajú vo vašich problémoch.

Život vie byť aj nepríjemný. Týchto 10 vecí si musíte vypočuť

Zatrpknutých ľudí tolerujte, no nerobte si z nich blízkych priateľov. Oslavujte všetko, čím ste si prešli a čo ste prežili. Snažte sa o lepší zajtrajšok už dnes.

Krok 2: Pripravte sa na niečo lepšie

Uvedomte si, čo všetko máte vo svojom arzenáli. Obdivujte hrdinov, ktorí vidia ďaleko za obzor. Užívajte si obdobie, počas ktorého môžete byť svojou najlepšou verziou. Podeľte sa o zdroje a rady, ktoré vás do tohto bodu dostali. Pripravte sa konať takými spôsobmi, ktoré sami obdivujete. Umožnite ostatným okolo vás prehovoriť, ak potrebujú byť vypočutí. Líhajte si do postele každý večer spokojní.

Krok 3: Pridávajte to dobré

Snažte sa rozširovať všetko dobré namiesto toho, aby ste niečo len tolerovali. Ochraňujte a starajte sa o úrodu, ktorá raste v burine, a uvedomte si, že obe tieto veci pochádzajú z rovnakej pôdy.

Je čas prestať: Za týchto 10 vecí sa už nikdy neospravedlňujte

Stavajte na základoch, ktoré vám pripravili iní ľudia. Investujte do potenciálu vecí, ktoré sú neaktívne, no stále existuje možnosť ich obnoviť. Oplácajte tú hrejivú láskavosť ostatných ľudí. Pomôžte im pozbierať sa. Sústreďte sa na to, na čo ste hrdí a čo vás robí šťastnými.

Hlavné foto: Unsplash/Nathan McBride

Prispievateľka Jessica Hagy kreslí pre Forbes.com grafy a schémy, ktoré ilustrujú všetko od abstraktných filozofických konceptov až po konkrétne reklamné kampane. A dáva dokopy motivačné citáty.