24. júna 2021

Zberateľská kartová hra Pokémon sa dočkala ďalšieho rozšírenia. Tentokrát sa púšťame do zamrznutej Kráľovskej tundry v edícii Sword & Shield: Chilling Reign. So zameraním na Legendárne pokémony (Legendary Pokémon) na čele s dvomi formami Calyrexa, na vás čakajú niektoré veľmi zaujímavé karty. Preto je dôležité vedieť, ktoré sú najlepšie z najlepších.

Na určenie toho, ktoré karty v Chilling Reign sú najcennejšie, som použil zoznamy z TGCplayer zo dňa 18. júna 2021, kedy bolo rozšírenie uvedené na trh. Majte na pamäti, že ceny sa môžu výrazne meniť v dňoch a týždňoch po uvedení sady na trh – zatiaľ čo cenné karty budú vždy cenné, to, ktoré z nich sa dostanú na prvé miesto, sa môže každý deň líšiť.

A ktovie, možno raz vďaka kartičkám zbohatnete. Napríklad Pikachu z roku 1998 sa vo februári 2021 predal za neuveriteľných 375-tisíc dolárov.

10. Galarian Articuno V (Alternate Full Art) – 66,24 dolára

Na najnižšom mieste v našom zozname, ale stále s pôsobivou cenou 65 dolárov, je Galarian Articuno V. Myslím si, že dôvodom toho, že v porovnaní s Moltresom a Zapdosom je umiestený tak nízko na zozname, je jeho grafika – je to jednoducho trochu nevýrazné.

Reklama

Schopnosť priradená karte tiež nie je úžasná, pretože vyžaduje odhodenie dvoch kariet, aby ste si potiahli jednu. Existuje veľa spôsobov, ako si potiahnuť karty v Pokémon TCG, ale ťahať si kartu za cenu odhodenia karty, ktorú máte na ruke, mi pripadá ako dosť veľká nevýhoda v prípade karty, ktorá má byť jedným z kľúčových Pokémonov celej Chilling Reign.

Stále však ide o Alternate Full Art legendárneho Pokémona, takže bude získavať na hodnote bez ohľadu na to, čo sa deje.

9. Shadow Rider Calyrex V (Alternate Full Art) – 69,11 dolára

Foto: Pokémon Company

Shadow Rider Calyrex V je pravdepodobne moja obľúbená verzia tejto karty v rozšírení.

8. Shadow Rider Calyrex VMAX (Rainbow Secret Rare) – 69,99 dolára

Foto: Pokémon Company

Osobne nie som veľkým fanúšikom toho, ako vyzerajú Rainbow Secret Rare karty. V dôsledku slabého pozadia a tieňovania vyzerajú jednoduchšie než ich častejšie sa vyskytujúce náprotivky. Ani to však nezabránilo tomu, aby sa Rainbow Secret Rare karty pravidelne dostávali na najvyššie priečky v hodnotení každej sady.

Po druhýkrát sa v tomto zozname stretávame s kartou Shadow Rider Calyrex, aj keď tentokrát ide o formu VMAX a nie len základnú formu V.

7. Galarian Rapidash V (Alternate Full Art) – 73,74 dolára

Foto: Pokémon Company

Rapidash je jediný nelegendárny Galarian variant, ktorý sa dostal na tento zoznam, keďže Galarian Slowking V je až na 33. mieste. Avšak s kartou ako je táto je ľahké pochopiť, prečo sa jej ušlo toľko lásky. Jej príjemné farby, jemné detaily a nádherné svetelné efekty sú jeden z dôvodov, prečo je táto karta tak vysoko na našom zozname.

6. Zeraora V (Alternate Full Art) – 82,85 dolára

Foto: Pokémon Company

Niekedy je ľahké zabudnúť, že Zeraora vôbec existuje. Predstavená na konci generácie Sun/Moon, Zeraora je niečo ako kríženec medzi Zangoosom a Digimonom. Napriek tomu sa cena tejto karty vyšplhala skoro až na 100 dolárov. Zároveň priznávam, že celý výzor karty je naozaj, naozaj pekný.

5. Galarian Zapdos V (Alternate Full Art) – 118,67 dolára

Foto: Pokémon Company

Musím priznať, že Galarian Zapdos bol vždy jeden z mojich obľúbených. Zatiaľ čo Moltres je zlý a Articuno je nafúkaný, Galarian Zapdos je jednoducho rýchlosť. Prevedenie je živé a komiksové a perfektne zachytáva rýchlosť Zapdosa spôsobom, ktorý milujem.

Jeho osobnosť zaujala aj zberateľov, ktorí dali prednosť tomu, čo mohol byť celkom základný pokémon, pred kartami ako Zeraora alebo Articuno.

4. Galarian Moltres V (Alternate Full Art) – 129,43 dolára

Foto: Pokémon Company

Prevedenie karty Galarian Moltres V je neuveriteľné. Monochromatické pozadie v kontraste s červeným kontrastmi tmavého Moltresa pôsobí fakt hrozivo a robí z tejto karty jednu z najpútavejších kariet tohto setu.

3. Snorlax (Secret Rare) – 130,69 dolára

Foto: Pokémon Company

Keď ďalšími dvoma zlatými tajnými Pokémonmi v Chilling Reign sú Electrode a Bronzong, čudujete sa vôbec, že Snorlax je z nich najcennejší? Snorlax vždy patril medzi obľúbencov. A táto jeho zlatá verzia nie je výnimkou. Dobrá je aj jeho schopnosť, vďaka ktorej si môžete doplniť karty na ruke výmenou za predčasné ukončenie vášho ťahu.

2. Shadow Rider Calyrex VMAX (Alternate Art Secret Rare) – 130,76 dolára

Foto: Pokémon Company

Chudák Ice Rider Calyrex. Shadow Rider Calyrex sa na tomto zozname objavuje už po tretíkrát, zatiaľ čo jeho verzia Ice Rider je až na 11. mieste za Galarian Articunom V. Avšak tento Shadow Rider Calyrex VMAX vyzerá nádherne. Jeho schopnosť je tiež dobrá.

1. Blaziken VMAX (Alternate Art Secret Rare) – 147,49 dolára

Foto: Pokémon Company

Toto síce je jedna z tých netradičných sád, ktorá nezahŕňa Charizarda, ale to neznamená, že na popredné miesto sa nedostane podobný typ Pokémona. Najcennejšou kartou v celom Sword & Shield: Chilling Reign je Blaziken VMAX (z regiónu Hoenn). Konkrétne Alternate Art Secret Rare verzia.

Prevedenie sa nepodobá na nič iné v tejto sade, s hrubými čiarami a živými farbami, ktoré z neho robia vizuálne nápaditú kartu. Niet divu, že má takú cenu!

Aj keď Chilling Reign nemá takú vysokú hodnotu ako napríklad Shining Fates, myslím si, že ide o jedno z najpôsobivejších rozšírení v poslednom období. Aj karty, ktoré nemajú najväčšiu hodnotu, ako Galarian Articuno V, vyzerajú fantasticky, zatiaľ čo karty s vyššou hodnotou ako Shadow Rider Calyrex V a Galarian Moltres V sú jedny z najkrajších, aké sa kedy vytlačili. Zberatelia budú túto sadu zbožňovať, takže si zožeňte karty, ktoré chcete, kým sa to ešte bude dať.

Článok vyšiel na Forbes.com, jeho autorom je prispievateľ Joe Parlock, ktorý pre americký Forbes píše o hrách Ubisoft, VR a Trading Card Games. S prispením redakcie Forbes Slovensko.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?