20. novembra 2017

Len raz sa dá osláviť sto rokov a nie každému je niečo také dopriate. Magazín Forbes vyšiel po prvý raz v roku 1917 a k našej storočnici sme pripravili skutočne výnimočný zberateľský kúsok: špeciál 100 najväčších žijúcich biznis osobností na svete.

Ak chcete vedieť, čo sa o biznise naučili Warren Buffett, Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg alebo Jeff Bezos, tento exkluzívny špeciál je práve pre vás. Ak si radi prečítate rady od Paula McCartneyho, Bona, Oprah Winfrey, tiež v ňom nájdete niečo pre seba.

Ak sa radi zamyslíte nad životom a biznisom spolu s velikánmi sveta módy, s legendami Wall Streetu, alebo s tradičnými priemyselníkmi, ktorí vybudovali svoje korporácie dávno pred časom internetu, siahnite po tomto výnimočnom diele.

Okrem osobných spovedí stovky najväčších žijúcich legiend biznisu vám toto zberateľské dielo prináša skutočne výnimočné portrétne fotografie objektívom Martina Schoellera. Projekt mu zabral celý rok. Za stovkou osobností cestoval po celom svete.

Keď som sa rozprával s Randallom Laneom, editorom materského Forbesu, priznal, že úplne na začiatku mali ambíciu nafotiť dvadsať ľudí. Keď sa im však podarila prvá desiatka, skúsili 50. A po päťdesiatke už stačilo len zdvojnásobiť úsilie a vzniklo skutočne unikátne dielo.

Táto stovka stelesňuje všetko, čím Forbes za sto rokov prešiel a aké hodnoty vyznáva. Dokazuje, že úspech má rôzne podoby. Že úspech sa nemeria iba peniazmi. A že úspech si musíte tvrdo odpracovať.

Legendárny investor Warren Buffett pri oslave storočnice Forbesu, na ktorej sme tento špeciál predstavili, povedal: “Som rád, že na zozname nie sú žiadni ‘short selleri’.” Na dlhodobý úspech totiž nestačí len oportunisticky využiť nejakú krízu. Po prvej storočnici Forbesu to už vieme trochu preukázať.