7. februára 2021

Holandský staviteľ superjácht Oceanco je známy tým, že postavil niektoré z najväčších a najrozpoznateľnejších plavidiel na svete. Už menej známe je to, aké úžasné bazény tieto superjachty majú na palube (teda pokiaľ nie ste jedným zo šťastných majiteľov plavidla od tohto výrobcu).

A keďže sme pre pandémiu koronavírusu ešte stále uväznení v našich domovoch, využijeme tento čas na detailnejší pohľad na niektoré z najexkluzívnejších superjácht tohto výrobcu, konkrétne na bazény, ktoré svojim majiteľom ponúkajú.

Kaos

Bazén na palube jachty Kaos. Foto: Forbes US, Burgess

Na palube tejto 110 metrov dlhej jachty je obrovský bazén, ktorý dokonale vystihuje štýl stvárnenia jej exteriéru pod taktovkou dizajnérskeho štúdia Lobanov Design a interiéru v podaní Sorgiovanni Designs. Neodmysliteľne k nemu patria aj honosné sedačky a vstavané akvárium.

DAR

Jedna z víriviek na jachte DAR. Foto: Forbes US, George AjouryY

Okrem plaveckého bazéna je na tejto 90 metrov dlhej jachte aj vodopád padajúci z úrovne mostíka. Samozrejmosťou sú aj vírivky, kúpele či sauna.

Dreamboat

Bazén na palube jachty Dreamboat, ktorú vlastní miliardár Arthur Blank. Foto: Forbes US, Guillaume Plisson

Na palube superjachty Dreamboat je 7,6 metrov dlhý bazén ako jeden z mnohých prvkov kolaborácie medzi uznávanými dizajnérmi Espenom Øinom a Terenceom Disdaleom. Bazén a okolité terasy slúžiace na opaľovanie sú vyvýšené a ponúkajú prekrásne výhľady na oceán. Ak vám to nestačí, na vyvýšenom mieste je aj jacuzzi, aby si majiteľ mohol užiť ešte viac súkromia. Ďalšia vírivka je aj na opaľovacej terase, ktorá je zrejme najväčšia vo svojej triede.

Reklama

Barbara

Jachta Barbara. Foto: Forbes US, Rif Spah

Terasa na jachte Barbara slúži na wellness a relaxáciu, je tu plne vybavená telocvičňa a tiež vaňa pre 10 ľudí s atraktívnymi ležadlami na opaľovanie.

Aquijo

Vírivka na palube jachty Aquijo. Foto: Forbes US, STUARTPEARCE.COM

Bežné jachty zvyčajne nemajú dostatok priestoru na palube, aby sa na ňu dal umiestniť bazén. Ale 85 metrov dlhá superjachta Aquijo nie je žiadnym obyčajným plavidlom. Je tu bazén s výhľadom na oceán, telocvičňa, sauna aj salónik.

Alfa Nero

Nekonečný bazén na superjachte Alfa Nero. Foto: Forbes US, Pamela Jones

Nekonečný bazén si môžu vychutnať pasažieri na palube 82-metrovej superjachty Alfa Nero. Nový koncept pre Oceanco navrhol dizajnér Nuvolari Lenard, aby sa majitelia jácht a ich hostia cítili byť ešte bližšie k vode, aj keď sú na veľkej motorovej jachte. Paluba a jednoduché bočné strany umocňujú pocit čistého priestoru pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať bazén a oddychovú časť terasy.

Sunrays

Bazén na jachte Sunrays. Foto: Forbes US, Oceanco

Táto 85,5 metrov dlhá superjachta ponúka štyri možnosti, kde sa okúpať – tri vírivky na vrchných palubách a veľký bazén na hlavnej palube.

Nirvana

Staviteľ superjácht Oceanco je známy svojimi bazénmi. Foto: Forbes US, Oceanco

Bazén na 88,5-metrovej jachte Nirvana je 7,6 metrov dlhý a je v ňom zabudovaný silný protiprúd, ktorý uspokojí aj veľmi slušných plavcov. A keď zapadne slnko a chcete sa zabaviť, nastaviteľné dno bazéna sa zdvihne a premení sa na tanečný parket.

Autorom článku, ktorý vyšiel na Forbes.com, je Bill Springer. Pre Forbes US píše o plavidlách a lietadlách.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?