Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
14. júna 2021

Penta Real Estate v spolupráci so streetart umelcami premenili fasádu zanedbanej budovy na Továrenskej ulici. Ide o tzv. Bezákov dom a cieľom bolo dodať mu nový punc a zvýšiť tak atraktivitu lokality nielen pre rezidentov, ale aj návštevníkov a milovníkov streetart umenia.

V okolí Továrenskej ulice v bratislavskom Starom meste, kde stojí projekt SKY PARK, vznikol po novom zaujímavý umelecký projekt. Celkovo zapadá do konceptu developera „tvoriť lepšie miesta“ (Creating Better Spaces), teda nevytvárať priestory len na bývanie alebo prácu, ale prinášať kvalitné verejné priestory pre všetkých. 

Budova prezentuje históriu tohto územia a prepája ju so súčasnosťou prostredníctvom štyroch príbehov. Ústredným motívom je rafinéria Apollo, ktorá vznikla v roku 1895, počas druhej svetovej vojny bola bombardovaná a následne celé okolie chátralo. V roku 2008 kúpila pozemky Penta a začalo sa projektovanie územia SKY PARKu. Posledná fáza znázorňuje architektonickú skicu samotnej veže SKY PARK Residences, ktorá pôsobí ako očný klam a bude súčasťou pohľadu na jednu z rezidenčných veží.