2. júna 2021

Módny e-commerce gigant otvoril svoje virtuálne brány na Slovensku. Európska online platforma pre módu a životný štýl Zalando prichádza na Slovensko, do Slovinska a Litvy. V tomto roku bude ďalej expandovať aj do Chorvátska, Estónska a Lotyšska, v roku 2022 do Maďarska a Rumunska. Aktuálne má na konte 42 miliónov aktívnych zákazníkov naprieč 20 trhmi.

Zalando je priamym konkurentom už etablovaných online obchodov ako About You či Zoot. Pre expanziu na ďalšie trhy sa však rozhodli aj vďaka silným finančným výsledkom z pandemického roka 2020.

Obrat online obchodu totiž narástol o 23,1 percenta na 8 miliárd eur, hrubá hodnota jeho tovaru predstavovala 10,7 miliardy eur. Počet aktívnych zákazníkov sa vyšplhal na hodnotu 38,7 milióna.

Podpora lokálnych značiek

Rozširovanie módnych gigantov sa často stretáva s kritikou kvôli podpore fast fashion a neudržateľného spôsobu nakupovania.

Zalando v tejto súvislosti deklaruje, že spúšťa partnerský program, do ktorého sa budú môcť zapojiť práve lokálne značky a predávať tak svoje výrobky po celej Európe. Týmto spôsobom chce berlínska spoločnosť podporiť rast miestneho priemyslu.

Reklama

Online platforma plánuje do roku 2025 ovládať viac ako 10 percent zo 450-miliardového európskeho trhu s módou. Hrubú hodnotu tovaru by do tohto termínu chcelo Zalando navýšiť takmer trojnásobne na 30 miliárd eur.

Osloviť nových zákazníkov na Slovensku by im mali pomôcť v najbližších týždňoch spolupráce s influencermi. 

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?