Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
5. októbra 2021

Spoločnosť World Gastro & Office (WGO) je na trhu pomerne krátko, avšak svojím prístupom k zákazníkovi a komplexnosťou ponuky a služieb sa vypracovala na lídra v segmente.

História firmy sa začala písať už v roku 2011. Keď ide o personál a priestory, spoločnosť WGO začínala minimalisticky. Zakladateľ a dnes generálny riaditeľ spoločnosti Michal Hamaš spomína na začiatky z pivnice, neskôr garáže a na ponuku dvoch produktov. Postupne sortiment pribúdal a firma sa rozrastala priestorovo aj personálne. V roku 2014 prišlo ďalšie sťahovanie do priestorov, kde firma pôsobila štyri roky. Za ten čas získala významné postavenie nielen na bratislavskom trhu, ale začala dodávať tovar aj do širšieho okolia a vylepšila si pozíciu u dodávateľov a výrobcov.

V roku 2018 začal Michal uvažovať o možnosti rozvoja. Chcel byť bližšie k zákazníkom, preto oslovil priateľov s rovnakou históriou, ktorí sa presadili na „gastroscéne“ – Reného Kotlasa a Rada Skurčáka. Spoločne otvorili nový veľkosklad v Banskej Bystrici a začali napredovať. O rok neskôr, v spolupráci s novým partnerom Martinom Sabolom, vznikol ďalší veľkosklad v Humennom. Spolu začali budovať skupinu spoločností. 

„Najlepšie, čo ma v biznise postretlo, sú moji obchodní partneri a celý náš tím. V spolupráci s nimi a s ich podporou sme dokázali vybudovať našu spoločnosť. S nimi po boku sa nebojím stúpať vyššie,“ hovorí Michal Hamaš. Zdroj foto: WGO

Dnes má skupina WGO v ponuke viac ako 12 000 produktov, päť veľkoskladov s rozlohou viac ako 5 500 metrov štvorcových. O celkovo 4 527 spokojných zákazníkov po celom Slovensku sa stará šestnásť obchodných zástupcov a flotila tridsiatich vozidiel. Spolu zamestnáva takmer päťdesiat zamestnancov a jej ročný obrat presahuje šesť miliónov eur. Prevádzkuje osem e-shopov, niekoľko gastronomických prevádzok a taktiež výrobu vlastných papierových obalov. Portfólio produktov skupiny tvorí obalový materiál pre gastronómiu, čistiace prostriedky, profesionálna chémia, hygienické a kancelárske potreby.

V spolupráci so spoločnosťou A-Z Gastro pripravuje WGO v blízkej budúcnosti nový koncept. Cieľom je ponúknuť zákazníkom po celom Slovensku čo najširšie portfólio produktov s kvalitným servisom za dobré ceny. A to všetko pod jednou strechou. Víziou a cieľom je spoločne vybudovať sieť gastrocentier, kde klient nájde všetko pre svoju gastroprevádzku vrátane servisu zariadení.