25. augusta 2021

Majitelia počítačov s Windowsom už niekoľko mesiacov netrpezlivo čakajú na oznámenie dátumu, kedy na trh vstúpi nový systém od Microsoftu – Windows 11. Spoločnosť s jeho predstavením prišla v polovici tohto roka. Kým väčšina používateľov očakáva, že ho na trh uvedú až budúci rok, Microsoft vyvolal množstvo otáznikov. 

Spoločnosť Microsoft pri otázkach ohľadom nového systému Windows 11 vynechala dôležitú informáciu –  dátum vydania. Ich tweet však nenápadne naznačuje, že operačný systém príde na trh už 20. októbra tohto roka.

Tweet pôsobí ako snímka obrazovky pracovnej plochy Windows 11.

Keď sa však pozriete na dátum a čas v pravom dolnom rohu obrazovky, zdá sa, že spoločnosť Microsoft naznačuje dátum vydania. Ako prví si to všimli Betanews.

Náhoda?

Na sociálnych sieťach a rôznych fórach sa teraz diskutuje, či išlo o náhodu. Zrejme však nie, pretože Windows 11 nastavuje hodiny automaticky cez internet. Niekto by tak musel nastaviť dátum 20. 10. 2021 a čas 11.11 manuálne.

Microsoft už pritom dlhšie uvádza, že systém bude vydaný v čase prázdnin, konkrétny dátum však stále nezaznel. Aj keď by bol 20. október dátumom vydania, na ktorom spoločnosť pracuje, zatiaľ to stále vyzerá tak, že sa ho dočkáme až budúci rok.

Windows 11 v režime tester

Windows 11 je už niekoľko mesiacov k dispozícii pre testery beta. Operačný systém sa v testoch javí ako stabilný, no niekoľko kľúčových funkcií, ktoré spoločnosť Microsoft oznámila, ešte nevydalo ukážky.

Windows 11 možno vyjde už v októbri. Foto: Barry Collins

Najvýznamnejším nedostatkom je zatiaľ podpora aplikácií Android. Išlo o jednu z najprekvapivejších nových funkcií, ktoré v júni oznámila spoločnosť Microsoft.

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorom je prispievateľ Barry Collins.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?