Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
7. októbra 2021

Cieľom spoločného projektu elektronickej platformy WEXO a známeho hudobníka je predstaviť unikátny umelecký projekt na blockchainovej platforme, ktorý pomôže získať financie pre telesne postihnutých.

Grafika populárneho muzikanta, ktorá je v podobe NFT (non fungible token) zapísaná a uchovaná v digitálnom priestore v blockchaine, nesie prvky štýlu GTA. Majk Spirit týmto krokom pomohol spustiť doposiaľ najväčšiu digitálnu charitatívnu akciu. „Kryptomenám fandím, ale som skôr ‚artist‘ ako investor alebo finančník, a preto som rád, že sa táto technológia už využíva aj v umeleckom svete. NFT je pre mňa umenie budúcnosti a jeho potenciál len začíname objavovať. Veľmi sa teším spojeniu s WEXO a Crypton Digital. Verím, že tento projekt bude rásť,“ hovorí Majk Spirit. 

„NFT je pre mňa umenie budúcnosti a jeho potenciál len začíname objavovať,“ hovorí Majk Spirit. Zdroj foto: Majk Spirit

Nákup bude zaznamenaný na blockchaine 

Prvé tri kusy v špeciálnej grafickej úprave si bude možné kúpiť v online aukcii, ktorú organizátori z WEXO spustia 10. októbra. Súčasne sa začne aj predaj zvyšných 4 997 kusov po 50 eur. „Ide o novú formu darovania malých finančných prostriedkov ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Celý proces platby a nákupu NFT je transparentne zaznamenaný na blockchaine,“ hovorí Milan Božik, CVO WEXO. 

Technológia blockchain by podľa neho mohla pomôcť zvýšiť dôveru ľudí v nakladaní s ich peniazmi smerujúcimi na dobročinné účely. „Hovorí sa jej aj technológia pravdy, pretože záznamy o financiách sú nespochybniteľné, nemenné a zabezpečené,“ dodáva Božik. WEXO ani Majk Spirit si pri tejto charitatívnej akcii nenárokujú na žiadnu odmenu a všetky peniaze majú stanovených prijímateľov.

Pomoc ide telesne postihnutým 

Výťažok z aukcie a predaja NFT Majk Spirit poputuje Asociácii pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch. APPA je odborné pracovisko, stará sa o telesne postihnutých ľudí, ktorí potrebujú všestrannú pomoc na odbornej úrovni. Asociácia poskytuje zároveň odborný servis a poradenstvo rodinám pacientov. „Všetky prostriedky vyzbierané pre APPU sú určené na pomoc ich pacientom a rodinám, ktoré majú obrovské náklady s liečbou, dopravou a vôbec celým procesom starostlivosti o svojho blízkeho. Veríme, že toto môže byť do budúcna nový spôsob, ako budeme pomáhať,“ hovorí Peter Mariš, CSO WEXO. 

Fintech platformu WEXO, ktorá ľuďom umožňuje bezpečne uchovávať a používať svoje kryptomeny, postavila spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE. Začínala s predajom kryptomenových portfólií a dnes už poskytuje k vlastnej kryptomenovej platforme, ktorú využívajú ľudia z 57 krajín, aj rovnomennú bezplatnú aplikáciu. Spoločnosť nedávno vydala aj vlastný WEXO DeFi Token, registrovaný na blockchaine Cardano.