Jeden z najznámejších investorov sveta, Warren Buffett, oznámil, že chce ukončiť dlhoročné pôsobenie na čele svojej spoločnosti Berkshire Hathaway.
Investor a filantrop Warren Buffett dnes na stretnutí s akcionármi nečakane oznámil, že na konci roka odíde do dôchodku. Buffett má 94 rokov a v investičných kruhoch je známy ako Veštec z Omahy vďaka svojim úspešným predpovediam diania na finančných trhoch. Ako informuje portál Financial Times, na konci tohto roka plánuje predstaviť návrh na vymenovanie Grega Abela do funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti. Práve on bol už dlhšie označovaný za možného nástupcu.
2 min
2 min
Čínska vláda podporila domáce hospodárstvo, priemyselná výroba rastie. Aj navzdory clám
2 min
2 min
Dolár klesol po tom, čo agentúra Moody’s znížila rating USA
2 min
2 min
Cenový strop za ruskú ropu sa zníži. Klesnúť by mal na 50 dolárov za barel
2 min
2 min
Allwyn získala novú licenciu na správu talianského Lotta, patrí 3. najbohatšiemu Čechovi
2 min
2 min
Počet firiem, ktoré by už na Slovensku neinvestovali, sa zdvojnásobil. Odrádza ich korupcia či vysoké dane
2 min
2 min
Toyota Industries plánuje prijať prípadnú ponuku na svoje prevzatie. Pôjde o miliardy
2 min
2 min
InoBat chce využiť nárast výdavkov na zbrojenie. Chystá batériu pre vojenské drony
2 min
2 min
Vietnam vydal povolenie. Trump Organization postaví golfový projekt, chce aj mrakodrap
1 min
1 min
Inflácia v Európskej únii klesla. Najnižšia je vo Francúzsku, najvyššia v Rumunsku
3 min
3 min
Pôjde to ťažšie. Európska komisia zhoršila výhľad rastu ekonomiky Únie
3 min
3 min
Viac cestujúcich za menej peňazí. Ryanairu klesol zisk, aerolinky sú v neistote z ciel
4 min
4 min
Zakladateľ Telegramu obviňuje z cenzúry volieb prezidenta tajomnú krajinu, Rumuni vidia ruskú stopu
2 min
2 min
Do Brooklynského mosta v New Yorku narazila mexická loď s desiatkami pasažierov, hlásia obete
2 min
2 min
Lietadlo Lufthansy letelo 10 minút bez dohľadu pilota, ktorý stratil vedomie, cestujúci nič netušili
2 min
2 min
Turecko našlo nové zásoby zemného plynu v Čiernom mori za desiatky miliárd, krajine vydrží roky
Spoločnosť Berkshire Hathaway budoval počas šesťdesiatich rokov a dnes je vnímaný ako jeden z najvplyvnejších hráčov na globálnom trhu. „Prišiel čas, aby sa Greg stal výkonným riaditeľom spoločnosti. Na konci roka to predložím predstavenstvu ako odporúčanie,“ cituje portál slová legendárneho investora.
62-ročný Gregory Abel je kanadský podnikateľ a CEO Berkshire Hathaway Energy, v spoločnosti pôsobí vyše 25 rokov. Od roku 2018 je podpredsedom predstavenstva aktivít Berkshire Hathaway mimo oblasti poisťovníctva. Buffett označil Abela za svojho budúceho nástupcu na čele exekutívy Berkshire Hathaway už v roku 2021.
Zmenu na čele spoločnosti musí ešte schváliť predstavenstvo spoločnosti. Buffett dodal, že bude vedeniu firmy naďalej k dispozícii, rozhodujúce slovo však už bude mať Abel.
„Budúcnosť Berkshire bude pod vedením Grega lepšia než pod mojím vedením,“ uviedol Buffett pred 40-tisícovým davom akcionárov spoločnosti. Aj preto si vraj naďalej stojí za rozhodnutím nepredať žiadny zo svojich podielov vo firme.
Na otázku z pléna, čím by sa chcel zapísať do pamäti ľudí, zavtipkoval, že najmä dlhým vekom.